Nedelja, 17.10.2021.

17:00

Mihajlovićeva Bolonja ispustila pobedu sa igračem više

Siniša Mihajlović nije uspeo da ostvari trijumf sa Bolonjom na gostovanju Udinezeu, u meču 8. kola Serije A.

Utakmica je završena rezultatom 1:1 (0:0), iako je Bolonja vodila sa igračem više.

Već u 38. minutu meča je Pereira zaradio drugi žuti karton i isključenje, pa je Bolonja skoro sat vremena igrala sa igračem više.

Napadali su i dominirali i konačno su probili bedem crno-belih u 67. minutu, kada je mrežu zatresao Musa Berou.

Bolonja je kontrolisala meč i čuvala vođstvo, ali ih je Beto iznenadio u 82. minutu, kada je postigao gol za izjednačenje.
Atalanta je bila ubedljiva na gostovanju Empoliju 4:1 (2:1).

Josip Iličić bio je sjajan u prvom poluvremenu, pošto je pogađao u 11. i 26. minutu.
Di Frančesko je smanjio u 30. minutu, ali je Viti u 49. minutu autogolom vratio dva gola prednosti gostima iz Bergama.

Iličić je promašio penal u 67. minutu i tako propustio priliku da kruniše sjajnu utakmicu het-trikom.

Tačku na meč stavio je Duvan Sapata u 89. minutu.
Đenoa i Sausolo odigrali su nerešeno 2:2 (2:1).

Strelac oba gola za goste bio je Skamaka u 17. i 20. minutu, dok su za domaćina golove postizali Destro u 27. i Vaskes u 90. minutu.