Košarka 7

20.5.2024.

0:33

Indijana šokirala MSG – neverovatnim rekordom do finala Istoka VIDEO

Indijana Pejsersi savladali su Njujork Nikse 130:109 u sedmoj utakmici polufinala konferencije i plasirali se u finale Istoka NBA plej-ofa.

Izvor: Jutarnji list

Profimedia

Trener domaće ekipe Tom Tibodo je pokušao sve što je mogao, čak su startovali i povređeni O-Dži Anunobi (5p) i Džoš Hart (10p, 8s, 5a, 2uk), ali je Anunobi odigrao samo pet minuta te se nije više vraćao u igru.

Hart je ostao na parketu do kraja utakmice, ali nije najbolji igrač Niksa Džejlen Branson (29min, 17p, 9a) koji je u drugom poluvremenu slomio ruku.

Ali nije Bransonova povreda odlučila utakmicu već neverovatan napadački učinak Pejsersa.

Predvođeni sjajnim Tajrizom Halibartonom (26p, 6a, 4s, 6 trojki), Indijana je nakon prve četvrtine imala 39:27, a nakon manje od 16 minuta bilo je 20 poena razlike (50:30).

Pejsersi su u tom razdoblju pogodili 22 od 27 šuteva, a s odličnom šuterskom formom su nastavili do poluvremena.

Imali su 76,3% šuta, 8/12 za tri i čak 19 asistencija.

Ali, prednost je bila samo 15 poena (70:55) i Niksi su i dalje imali šansu za povratak u utakmicu.

To se i dogodilo kad je u trećoj četvrtini Njujork ošao na samo -6 (73:67), ali Indijana je odgovorila, vratila prednost na 92:74 te je, uz povredu Bransona utakmica bila odlučena.

Ni Donte Divinćenco utakmicom karijere (39p, 9/15 za tri) uz pomoć sjajnog Aleka Bruksa nije uspeo da održi Nikse u utakmici protiv ovako raspucanih Pejsersa.

Nijedan igrač startne petorke Indijane nije postigao manje od 17 poena.

Halibarton je bio najefikasniji, a sledili su ga Paskal Sijakam (20p, 4s, 4a), Endru Nembhard (20p, 6a, 5s), Aron Nesmit (19p, 4s) i Majls Tarner (20p, 6a, 5s) dok je još jednu odličnu utakmicu s klupe imao Ti-Džej Mekonel (12p, 7a, 2s).

Indijana je utakmicu završila s 67,1% šuta što je najbolji postotak u istoriji NBA plej-ofa.

U noći s utorka na sredu igraće prvu utakmicu finala Istoka protiv Boston Seltiksa.