Subota, 21.11.2020.

18:25

Brajton iznenadio Aston Vilu VIDEO

Fudbaleri Brajtona savladali su Aston Vilu u meču 10. kola engleske Premijer lige – 2:1 (1:0).

Photo by Tim Keeton - Pool/Getty Images

Aston Vila je bila blagi favorit, s obzirom da dobro igraju kod kuće, ali je Brajton napravio iznenađenje.

Prednost je u 12. minutu doneo Deni Velbek.

Navikao je bivši igrač Arsenala i Mančester junajteda da daje golove protiv Aston Vile.

To mu je bio peti gol protiv tima iz Birmingema. Aston VIla je zaigrala ofanzivnije u drugom delu, a do izjednačenja su stigli na samom startu.

U prvom minutu drugog dela igre, tačnije 46. minutu utakmice, Konsa pogađa za 1:1.
Novu prednost gostima donosi Soli Marč u 56. minutu.

Taj gol pogledajte OVDE:

Brajton je ostao i sa igračem manje u 91. minutu.

Mladi Tarik Lampti isključen je zbog drugog žutog kartona.
Na kraju je Vila dobila penal u 94. minutu, ali je sudija iz VAR sobe sugerisao da se odluka poništi.

Tako je Brajton odneo sva tri boda iz Birmingema.