Subota, 23.01.2010.

21:21

NLB: Zadar nemoćan u 'Pioniru'

Košarkaši Partizana pobedili su Zadar 86:74 (27:15, 24:24, 18:13, 17:22) u derbiju 18. kola regionalne NLB lige.

Srpski šampion je bio dominantan tokom celog meča, a već u prvih deset minuta je stekao velikih 12 poena prednosti koju je do završnice meča uvećao na 21. Na kraju su ’crno-beli’ malo popustili u odbrani pa su Zadrani spustili zaostatak ponovo na -12 ali nisu mogli više od toga. Najbolji igrač Partizana na meču bio je Lorens Roberts sa 15 poena i osam skokova.

Odličan je bio Jan Veseli sa deset poena i šest skokova, a posebno se istakao u reketu i odbrani gde je zabeležio tri blokade. Slavko Vraneš je ubacio devet poena i uhvatio osam lopti. Kapiten Božić ubacio je samo dve trojke, ali je bio najbolji asistent sa četiri dodavanja za koš. U timu iz Hrvatske Rančić i Stipčević su ubacili po 16 poena, dok je Ružić postigao 15 i imao devet skokova.

Partizan je pred oko 4500 navijača u hali 'Pionir' od prvog minuta bio u prednosti, a već u šestom minutu ona je iznosila 18:6.

Početkom druge deonice gosti su uspeli da smanje na 27:21, ali je Partizan predvođen raspoloženim Robertsom do kraja prvog poluvremena vratio dvocifreno vođstvo (51:39). Šampion Srbije i regionalne lige je u prva četiri minuta treće četvrtine napravio seriju od 9:0, poveo 60:39 i već tada najavio sigurnu pobedu.

U nastavku su gosti trojkama uspeli da smanje zaostatak na 12 poena, a njihovu seriju prekinuo je tajmautom Duško Vujošević. Zadrani do kraja nisu uspeli da se u potpunosti vrate pa su zabeležili sedmi poraz.

Partizanu je ovo bila 13 pobeda u takmičenju pa je i dalje drugoplasirani tim na tabeli. U 19. kolu u subotu 30. januara gostuje u Sarajevu poslednjeplasiranoj ekipi Bosne, a u međuvremenu ga očekuje gostovanje Panatinaikosu u Atini 27. januara u prvom kolu Top 16 faze Evrolige.

Partizan: Roberts 15, Mekejleb 9, Kecman 9, Strahinja Milošević 7, Rašić 7, Lešić, Mitrović 4, Božić 6, Veseli 10, Vraneš 9, Stevan Milošević 2

Zadar: Rančić 16, Perić 7, Stipčević 16, Bojsa 7, Marcinković, Ružić 15, Bilan, Dauns 7, Morović 4, Kar, Skifić, Plejsted 2