EL: Sigurni NAK, Bazel, Legija...

Pored duela srpskih predstavnika, u četvrtak je odigrano još 36 mečeva druge runde kvalifikacija za Evropa ligu.

Četvrtak, 16.07.2009.

23:31

Sigurne pobede na svom terenu ostvarili su NAK Breda, kiparska Omonija, bečki Rapid, Legija iz Varšave, Bazel i Metalurg iz Donjecka. Najveće iznenađenje je remi bez golova Rosenborga i azerbejdžanskog Karabaha u Norveškoj.

Predstavnik Crne Gore, ekipa Petrovca izgubila je od Anortozisa na Kipru 2:1, ali će u revanšu imati dobro priliku za prolaz u naredno kolo. Kiprani su golovima Fernandeša i Labana u 15. minutu imali dva gola više i delovalo je da će sve biti rešeno već u prvoj utakmici. Ipak, Petrovac je u nastavku sačuvao svoju mrežu a veliku nadu predstavniku Crne Gore doneo je Lakić koji je pet minuta pre kraja postavio konačan reztultat.

Dobre rezultate ostvarili su predstavnici Bosne i Hercegovine. Sarajevska Slavija igrala je bez golova protiv Olborga u Danskoj, dok je Široki poražen u gracu od Šturma sa 2:1. Sarajevo je na svom terenu savladalo slovačkog predstavnika Spartak iz Trnave sa1:0. Ubedljiv trijumf u gostima zabeležio je hrvatski Slaven Belupo koji je u Makedoniji pobedio Milano sa 4:0.