Subota, 10.04.2010.

23:24

Primera: Sevilji derbi Andaluzije

Igrači Sevilje pobedili su Malagu 2:1 u regionalnom derbiju u 31. kolu Primere i učvrstili se na mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Malaga je na 'La Rosaledi' vodila do 66. minuta golom Saiseda, ali su Kala i Ortiz u finišu na asistenciju Dragutonovića preokrenuli rezultat na meču koji je obeležio i sukob navijača na ulicama. Minimalnu pobedu zabeležio je Viljareal nad Sporingom, kao i Hetafe koji je meč u Heresu završio sa igračem manje.

Sevilja se bori sa Maljorkom za mesto koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona, a pobedom nad Malagom sve je bliža tom cilju. Ipak, lokalni andaluzijski derbi bolje su otvorili igrači Malage koji su poveli u 17. minut preko Saiseda. U vrlo tvrdom duelu Ssevilja je stovrila neznatno više prilika koje je iskoristila tek u poslednjih pola sata. Prvo je u 66. minutu izjednačio Kala posle greške golmana Munua, a onda je pet minuta pre kraja Ortiz na dodavanje Ivice Dragutinovića iz slobodnog udarca potpuno preokrenuo rezultat.

Viljareal je posle slabog početka sezone uspeo da serijom dobrih rezultata u 2010. godini probije se do šestog mesta trijumfom nad Sportingom iz Hihona. Jedini gol na meču u subotu postigao je Dijego Godin u 16. minutu meča. 'Žuta podmornica' je dominirala tokom celog meča, ali je ubedljiviji poraz gostiju sprečio golman Huan Pablo.