Nedelja, 04.10.2009.

23:19

Monaku derbi Azurne obale

Fudbaleri Monaka pobedili su na 'Velodromu' Marsej 2:1 (2:0) i preskočili lokalnog rivala na tabeli posle osam kola u Ligi 1.

Lil je preokretom u drugom poluvremenu odneo bodove iz Bulonja (3:2), dok je Lorien priredio iznenađenje savladavši u gostima Tuluz golom iz penala u poslednjim trenucima meča. Lider na tabeli francuskog šampionata je Lion koji ima 20 bodova, jedan više od šampiona Bordoa.

Bulonj je posle prvih 45. minut vodio protiv Lila 2:1 golovima Dembelea i Blajaka, ali je Fro sa dva gola u prvom delu drugog poluvremena preokrenuo rezultat i doneo tek drugi trijumf u sezoni svom timu. Strelac za Lil u prvom poluvremenu bio je Žervinjo.

Monako je već posle prvog poluvremena imao dva gola prednosti u Marseju golovima Nenea u 20. i Parka u 42. minutu. Olimpik nije uspeo da dođe do boda, a sve što su igrači Didijea Dešama uradili je gol Mamadua Nianga pet minuta pre