Subota, 14.02.2009.

18:54

Herta novi lider Bundeslige

Novi lider Bundeslige je Herta. Fudbaleri berlinske ekipe uspeli su u derbiju 20. kola nemačkog šampionata da savladaju Bajern iz Minhena rezultatom 2:1.

Ovim trijumfom Herta je preotela čeonu poziciju dosadašnjem lideru na tabeli Hofenhajmu. U ostalim mečevima Bohum je savladao Šalke 2:1, Volfsburg je slavio kao gost protiv Ajntrahta 2:0, a na utakmicama Keln – Karlsrue (0:0), Hanover – Štutgart (3:3) i Verder – Menhengladbah (1:1) nije bilo pobednika.

U derbiju između Herte i Bajerna domaći su poveli golom Ukrajinca Andreja Voronjina u 38. minutu, asistent je bio Patrik Ebert. Mihensku ekipu je nešto ranije u prvom poluvremenu zadesio peh jer je teren zbog povrede članka u 36. minutu morao da napusti italijanski napadač Luka Toni, a umesto njega u igru je ušao Lendon Donovan.

Gosti su uspeli da izjednače posle niza propuštenih prilika u 61. minutu, a strelac je bio Miroslav Klose. Da sva tri boda ostanu u Berlinu postarao se Voronjin. Napadač je svojim drugim golom na utakmici doneo trijumf Herti, ali i prvo mesto na tabeli Bundeslige posle 20 odigranih kola.

Ekipa Volfsburga ubedljivo je slavila na gostovanju u Frankfurtu protiv Ajntrahta rezultatom 2:0. Golove su postigli bosanski reprezentativci Edin Džeko u 10. minutu i Zvjezdan Misimović u 65. minutu sa bele tačke.

Ekipa Bohuma uspela je da preokrene rezultat i na kraju slavila u meču protiv Šalkea rezultatom 2:1. Gosti su poveli golom Kevina Kuranjija u 18. minutu, da bi minut pre odlaska na odmor izjednačujući pogodak za domaćina postigao Stanislav Šestak. Potpuni preokret i pobedu Bohumu obezbedio je Kristof Dabrovski golom u 57. minutu.

Verder Bremen i Borusija Menhengladbah odigrali su meč koji se završio bez pobednika, a rezultat na kraju je bio 1:1. Oba pogotka na meču viđena su u završnici meča i to u vremenskom razmaku od par minuta. Domaći su u prednost došli u 77. minutu, strelac je bio Klaudio Pizaro. Već u 79. minutu rezultat je bio izjednačen, a bod gostima obezbedio je Majkl Bredli.
Beta
Najzanimljiviji meč, pun preokreta i sa najviše pogodaka,čak šest, ali takođe bez pobednika (3:3), odigrali su timovi Hanovera Štutgarta. Gosti su već posle 23 minuta igre imali prednost od dva gola, a strelci su bili Mario Gomez u 5. i Martin Lanig u 23. minutu. Domaći u narednih sat vremena uspevaju u potpunosti da preokrenu rezultat i povedu 3:2. Golove su postigli Jiri Štajner u 44., Jacek Kržinovek u 45. i Mikel Forsel u 85. minutu. Baš kada se činilo da će domaći trijumfovati ovim neverovatnim preoktrtom, gosti uspevaju da izjednače. Gol za konačnih 3:3, i bod u gostima postigao je Tomas Hiclsperger u 87. minutu.

Na utakmici Keln – Karlsrue nije bilo golova.