Subota, 09.11.2019.

18:30

Napredak srušio Čukarički, pobede Rada i Mladosti

Fudbaleri Napretka pobedili su na svom terenu u Kruševcu Čukarički sa 3:1, u utakmici 16. kola Super lige Srbije.

Izvor: B92, Beta

Napredak je stekao dva gola prednosti preko Miljana Vukadinovića u 53. minutu iz penala i u 64. minutu, dok je treći gol postigao Miroslav Bjeloš u 82. minutu.

Jedini gol za beogradski klub postigao je Luka Stojanović u 85. minutu.

Napredak je ostvario petu pobedu u prvenstvu i 11. je na tabeli sa 18 bodova. Čukarički je pretrpeo drugi poraz i drugi je na tabeli sa 33 boda.

Rad je na svom terenu pobedio Spartak sa 2:0. Domaći su poveli već u prvom minutu golom Veljka Trifunovića, a pobedu je obezbedio Filip Kasalica u 34. minutu.

To je prekid loše serije rezultata i treća pobeda Rada, koji zauzima 14. mesto na tabeli sa 11 bodova. Spartak je pretrpeo deveti poraz i deveti je sa 21 bodom.

Fudbaleri Mladosti pobedili su u Surdulici Radnik sa 1:0, golom Miloša Šatare u 39. minutu.

Klub iz Lučana je osmi na tabeli sa 22 boda, a Radnik zauzima 13. mesto sa 15 bodova.