Region

Četvrtak, 15.05.2008.

09:05

Građanima 3% akcija BH Telekoma

Strateškom partneru BH Telekoma trebalo bi da bude ponuđeno 51 odsto akcije, a građanima da otkupe tri odsto akcija kompanije.

Izvor: Nezavisne novine

Podrazumevana plava slika

"Federacija BiH bi zadržala vlasništvo nad paketom od 25 odsto plus jednu deonicu kako bi imala uticaj kod donošenja strateških odluka. Deset odsto deonica bi bilo ponuđeno za prodaju na nekoj od međunarodnih berzi, a tri odsto bi bilo ponuđeno građanima u slobodnoj prodaji deonica", kaže dopremijer Federacije Gavrilo Grahovac.

Prema ranijim procenama Vlade FBiH, 90 odsto kapitala u BH Telekomu moglo bi biti prodato za 1,25 do 1,5 milijardi evra, a proces prodaje bi mogao početi sredinom godine.

Govoreći o privatizaciji drugog telekoma u Federaciji, Grahovac je dodao da bi Vlada i u mostarskom HT Eronetu trebalo da zadrži 25 odsto plus jednu akciju.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: