Velez i River i dalje stoprocentni

Posle tri kola argentinskog fudbalskog prvenstva Aperture na čelu tabele izdvojili su se Velez Sarsfild i River Plata koji su ostvarili stopostotni učinak.

Izvor: B92, Tanjug

Ponedeljak, 23.08.2010.

10:38

Argentinos Juniors je Velezu odolevao 70 minuta, a onda je u narednih pet potpuno potonuo.

Najpre je Somoza u 70. jedanaesterac pretvorio u gol, da bi pet minuta kasnije Silva postavio konačan rezultat - 2:0.

Upravo taj gol je Velezu i doneo lidersku poziciju na tabeli u ovom trenutku, jer drugoplasirana River Plata ima takoduje devet bodova, ali gol razliku 5:2.

River Plata je protiv Independientea (3:2) odigrala odlično prvih 45 minuta, a glavni protagonista bio je dvostruki strelac Mori. Mori je u 9. minutu postigao vodeći pogodak za svoj tim. Deset minuta kasnije izjednačio je Silvera, da bi Mori drugi put savladao protivničkog golmana nepunih 60 sekundi posle izjednačenja.

Na 3:1 povisio je Ferari u 25. minutu, a autogol Kariza u poslednjim trenucima susreta samo je ublažio poraz Independientea.

Za razliku od River Plate koja u protekla tri kola nije napravila ni najmanji kiks, drugi napopularniji argentinski klub Boka Juniors, ni posle tri kola ne zna za pobedu. Najnovije razočarenje svojim navijačima fudbaleri Boke priredili su jutros protiv dojučerašnjeg drugoligaša Ol Bojsa, od kojeg su izgubili sa 2:0.

Zbog toga se nalaze na pretposlednjem mestu Aperture, sa samo jednim bodom.