Varan doneo preokret Realu posle drame

Fudbaleri Real Madrida izbegli su novi kiks u španskoj La Ligi pobedom posle preokreta na gostovanju Ueski – 2:1 (0:0).

Izvor: SS

Subota, 06.02.2021.

18:08

Kraljevski klub se tako ponovo izdvojio na drugom mestu na tabeli, sa sedam bodova manje od Atletiko Madrida, uz čak dve utakmice više.

Junak Reala je Rafael Varan, štoper koji je morao da postigne dva gola da Real ne bi izgubio nove bodove.

Prethodno, u prvom poluvremenu nije bilo puno uzbuđenja, a onda je na početku drugog Havijer Galan doveo domaćina u prednost.

Samo posle sedam minuta je Varan postigao svoj prvi gol i ostavio dovoljno vremena za preokret. Varan je u 60. minutu propustio priliku, a na drugoj strani je Tibo Kurtoa sprečio novo vođstvo Ueske posle pokušaja Rafaela Mira Visentea.

Karim Benzema je tri puta promašivao prilike, pre nego što je njegov sunarodnik učinio da se ti promašaji zaborave.

Varan je u 84. minutu postigao svoj drugi gol, tačnije, zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:1.