Vojvodina – Partizan penali 4:2 (2:2)

Fudbaleri Vojvodine osovjili su Kup Srbije pobedom nad Partizanom posle penala 4:2 (2:2).

Partizan prvi šutira
Tako je odlučio kapiten Vojvodine Nikola Drinčić.

I to ispod tribine gde su najvatreniji navijači Partizana.
Kraj drugog produžetka – slede penali!
116' Vitas je pokušao iz "slobodnjaka"
Lopta je zakačila nekog u "živom zidu" i otišla u korner.

Opasan je Partizan iz levog ugla Rockova, ali sada ništa nije bilo.

Još četiri minuta do penala.
Još 10 minuta
Partizan ređa kornere...

Vojvodina se odbranila.
109' Imaju li igrači snage?
Na izmaku snage su igrači oba tima.

Kao da jedva čekaju kraj i penale.

I Partizan i Vojvodina pokušavaju da iz prekida postignu gol.
Policija je morala odmah da reaguje
"Grobari" gađali Lalatovića
Kraj prvog produžetka
Igraće se još 15 minuta.
Majstorija Pavlovića iz drugog ugla
99' Slobodan udarac za Partizan
Sadik je fauliran na 16 metara od gola Vojvodine.

Bila je to dobra prilika za crno-bele.

Ipak, Natho je prebacio gol.
Policija čuva Lalatovića
Kordon policije odmah se smestio ispred klupe Vojvodine.

Kakva drama na Čairu.

Vojvodina je stavila jednu ruku na pehar Kupa, imala 2:0, a onda se Partizan vratio u samom finišu.

I to fantastičnim golom Strahinje Pavlovića, krivca za dva gola, a onda je akrobatskim potezom odveo meč u produžetke.

Meč nije za one sa slabim srcem.
Produžeci!
Pridužeci!
Lalatović isključen!
Zbog prigovara trener Vojvodine dobio je isključenje.
Produžeci!
GOOOOOL
Golčina Pavlovića u 96, poslednjem minutu!

Poslednji korner na meču, izvegao ga je Partizan, a Pavlović neverovatnim golom doneo 2:2.

Prego gola, okrenut leđima golu.
95' Prvi kiks Rockova!
Ispustio je loptu Rockov iz ruku, a onda je usledio korner.
90' Velika šansa za Sadika!
Imao je jako dobru priliku Nigerijac, ali ponovo je golman Rockov izašao kao pobednik.

Sjajna partija reprezentativca Srbije.
Igraće se još šest minuta!
Pritisak Partizana i Rockov brani!
Stevanović je snažno šutirao, ali opet Rockov.

Golman Vojvodine je vrhovima prstiju izbacio loptu u korner preko gola.
GOOOOL
Stevanović je strelac u 80. minutu!

Sjajnu loptu je dobio mladi fudbaler Partizana od Sadika i iskosa matirao Rockova.

Odlično je primirio loptu grudima – sada je 2:1 za Vojvodinu.

Evo drame poslednjih 10 minuta meča.
Suma završio utakmicu

77' Suma povređen izašao!
Igrao je tek nešto više od pola sata.

Zbog povrede nije mogao da nastavi, a zamenio ga je Lazar Pavlović.

Trener Milošević je izvršio svih pet izmena
74' Sadik ponovo šutira
Umar Sadik na individualni kvalitet pokušava da smanji razliku na semaforu.

Sam se izborio za šut iz daljine posle nekoliko driblinga, ali samo preko gola.

Vreme curi za crno-bele...
72' Milošević pojačava napad
Bojan Matić je ušao na teren umesto Takume Asana.

Čini se da trener Partizana uvodi poslednjeg aduta.
Lalatović podiže svoju ekipu
Ceo meč vodi sa dosta emocija.

I sada je Lalatović uspeo da podigne tenziju temperamentnom gestikulacijom.
67' Stativa Vitasa!
Sa preko 30 metara pokušao je štoper Partizana, ali se stativa isprečila.

Snažan je to udarac bio....
Pola sata do kraja
Partizan pokušava da unese neizvesnost, pre svega iz prekida.

Tako je bila gužva u kaznom prostoru Vojvodine, Rockov je bio savladan, ali je iza njega bio jedan od saigrača i izbacio loptu u polje.
GOOOOOOL
Petar Bojić u 56!

Vojvodina ima velikih 2:0 protiv Partizana!

Opet je grešku napravio mladi Pavlović, izgubio je duel sa Bojićem, koji je imao dovoljno hrabrosti da ide sam do kraja!

Izdržao je i Vitasa i "prošetao" se do gola.

Stojković tu ništa nije mogao.
Prva izmena Vojvodine u 55. minutu
Mladi Mladen Devetak menja Mrkaića.

Defanzivac menja najisturenijeg igrača Vojvodine.

Na isti potez Lalatović se odlučio i pre pet dana na meču u Novom Sadu.
52' Opet Sadik!
I opet je Rockov izašao kao pobednik iz duela "jedan na jedan".

Nigerijac je izašao pred golmana Vojvodine posle sjajnog pasa Sume, ali nije uspeo da ga savlada.

Fantastična odbrana...
Velika prilika za Vojvodinu!
Već u sledećem napadu od šuta Sadika.

Mrkaić je dobio loptu u dubinu, pobegao je Vitasu i "izlomio" ga, potom je prešao i Pavlovića, ali slabo šutirao levom nogom.

Imao je praktično zicer...

Kako da je izgubio snagu na kraju.
47' Sadik – Rockov brani
Odmah pritisak Partizana u nastavku.

Šutirao je Sadik, ali je Rockov odbranio jak udarac.
Počelo je drugo poluvreme!
Nova izmena Miloševića i to dvostruka!
Na terenu su Uroš Vitas i Sejduba Suma, a izašli su Bojan Ostojić i Aleksandar Ščekić.

To je ukupno treća izmena i Miloševiću su ostale još dve.
Proslava gola napadača Vojvodine

Opis poluvremena
Partizan je imao veću inicijativu, ali Vojvodina je na pola puta do pehara!

Asano je propustio zicer, još jednu dobru priliku u finišu prvog dela, imao je i Sadik priliku ranije, dok je Vojvodina iskoristila jedinu pravu.

Pogrešio je mladi štoper Partizana Pavlović tako što je oklevao da izbaci loptu, iskusni Mrkaić mu se "uvalio" i izdržao duel, posle čega je prosledio loptu Bojiću, a ovaj "spojio" Vukadinovića sa golom.

Hitri krilni napadač ostavio je iza sebe Miletića i lako pogodio za 1:0.

Ne može ni da se kažđem da je Vojvodina u podređenom položaju, više u nekom čvrstom defanzivnom bloku i za sada se organizovano brani i vreba iz kontri.
Asano za kraj prvog dela
Japanac se odlično okrenuo na ivici kaznenog prostora, ostavio čuvare iza sebe, ali je neprecizno šutirao.

Prebacio je gol i Vojvodina na odmor ide sa golom prednosti.
Pogodak Vukadinovića
Goooool
Strelac je Miljan Vukadinović u 38. minutu!

Mrkaić je na leđima izdržao Pavlovića, koji je prethodno kiksnuo i mnogo oklevao, i doturio loptu do Bojića, a ovaj "na slepo" poslao loptu u peterac.

Tamo je bio usamljen Vukadinović i ostavljen od Miletića.

Vojvodina vodi 1:0!
33' Stevanović menja Markovića
Tinejdžer crno-belih menja iskusnog Lazara Markovića.
32' Probao je Mrkaić
Izborio se Momčilo Mrkaić za šansu, ali je iz solidne pozicije prebacio gol Stojkovića.

Ostaje 0:0...
Sadik je pao
Žali se Nigerijac na povredu stopala.

Na terenu je medicinski tim Partizana.

Uspeo je da se podigne i nastavi utakmicu.
26' Sadikov slalom
Nešto slično kao u polufinalu Kupa protiv Crvene zvezde Umar Sadik je driblao na malom prostoru.

Uspeo je da se sam izbori za priliku, ali je Rockov bio oprezan.

Golman Vojvodine ušao mu je u šut na samo dva metra od gola.

Bilo je opasno!
22' Partizan bolje ušao u meč
Tim Sava Milošević konstantno napada na gol Emila Rockova.

Sve vreme pritiska odbranu novosadske "Stare dame", koja za sada deluje dobro...

Vojvodina se opredeljuje za brze i opasne kontre i ima ih.
Tu je i rukovodstvo FSS

Starsport/Pedja Milosavljevic
Vojvodina preti
Dobrih 15 minuta.

Partizan je imao incijativu, ali je i Vojvodina pretila iz kontri.

Posle kornera bila je gužva pred Stojkovićem posle opasnih centaršuteva Drinčića, ali srećom po njega niko nije zahvatio loptu.
11' Velika prilika za Partizan
Asano je propustio zicer!

Ponovo je Sadik pobegao odbrani Vojvodine po boku, idealno uposlio Japanca koji je u padu pogodio golmana Rockova.

Sjajnu priliku je imao bivši član Arsenala sa samo pet metara.

8' Evo prilike i za crno-bele
Sadik je prošao po strani, Miletić je bio izblokiran na povratnoj lopti, koja se na kraju odbila do Markovića.

Marković je probao glavom, ali je Rockov bio siguran.

Dobar početak meča na Čairu.
Lalatović sve vreme na udaru
Nove informacije sa lica mesta od našeg Stefana Smuđe.

Oko desetak navijača Partizana nalazi se iza klupe Vojvodine i od prvog momenta vređa Nenada Lalatovića.
4' Prvi šut na utakmici
Kapiten Vojvodine Nikola Drinčić šutirao je iz slobodnog udarca, ali ne dovoljno jako i pored gola.

Stojković je lako ispratio loptu u gol aut.
Finale je krenulo!
Oko 5.000 navijača
Na stadionu je blizu 5.000 gledalaca, od 8.600 mesta koliki je kapacitet za ovaj duel.

Među njima nema navijača Vojvodine, koji bojkotuju susret u Nišu baš zbog lokacije.
Pehar podiže Drinčić ili Stojković?

STARSPORT photo
Ovacije Saši Iliću
Saša Ilić došao je u Niš da gleda finale.

U trenutku dok se priča o povratku u Partizan iz Fudbalskog saveza Srbije, Ilić je stigao na Čair i to u društvu uprave kluba iz Humske.

Od navijača Partizana dobio je poznatu pesmu...
Razmak među navijačima
U prodaju je pušteno "samo" 8.200 ulaznica.

Sve zbog pandemije koronavirusa i opreznih mera koje su preduzete.

B92/SS
Smiljanić suspendovan zbog tuče!
Milan Smiljanić dobio je suspenziju zbog tuče u Novom Sadu.

On se danas nalazi van protokola i opisao je incident po završetku utakmice.

"Ne znam zbog čega sam ja kažnjen, pored još igrača Vojvodine. Ništa nisam uradio, samo me je jedan čovek iznevirao sa klupe njihovog tima. Takve stvari su normalne, a nikakav sukob nije bio sa Lalatovićem. On je moj prijatelj. Samo nije pošteno da takve stvari saznam od drugih ljudi, a ne iz FSS. Ne treba nam klinč danas, bolji smo i moramo to da pokažemo", rekao je Smiljanić za Arenasport.
Uvrede za Lalatovića
Sat vremena pre utakmice trener Vojvodine Nenad Lalatović vređan je od navijača Partizana.

Opet je na meti bila njegova bivša supruga, o čemu je već govorio.

Sve se dogodilo ispred i unutar stadiona Čair.
Polako se pune tribine

B92/SS
Lalatović "iskopirao" pobedu iz Novog Sada
Na golu je Rockov, u odbrani su Saničanin, Bralič, Andrić i Đorđević, u vezi Drinčić, Stojković, Bojić, ispred su Vukadinović i Čović, a u napadu Mrkaić.

Lalatović je napravio samo jednu izmenu u odnosu na prethodnim meč kada je branio Simić i bio jedan od najboljih aktera utakmice.
Partizan napada sa Lazarom Markovićem
Bivši fudbaler Benfike i Liverpula prednost je dobio ispred mladog Filipa Stevanovića.

Na golu je kapiten Stojković, odbrana ostaje nepromenjena sa Miletićem, Ostojićem, Pavlovićem i Uroševićem, u vezi su Zdjelar, Šćekić, Natho, ispred njih uz Markovića je Asano, a najistureniji je Sadik.