<table class="score" cellpading="0" width="100%" cellspacing="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"> </td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>SRB</td> <td> </td> <td>KOR</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>31</td> <td>:</td> <td>29</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Srbija – Koreja 31:29 (14:16)
Muška rukometna reprezentacija Srbije pobedila je Jedinstvenu Koreju sa 31:29, u četvrtom kolu grupe A Svetskog prvenstva u Nemačkoj i Danskoj

KRAJ!
Prva pobeda Srbije na Svetskom prvenstvu! Uz dosta muke, ali trijumf je trijumf.
59' Evo malo drame
Kang je pogodio za samo -2, 30:28. Ipak do kraja je ostalo svega 60 sekundi. Pobeda je skoro pa zagarantovana.
56' Vorkapić ima 7/7!
Za samo 24 minuta Vukašin Vorkapić pogodio je 7/7. "Orlovi" imaju velikih +4, 30:26.
55' Odličan blok Srbije
Odbranili smo se u veoma važnom napadu. Koreja nije imala rešenja, na kraju je šutirao Kang i njegov pokušaj je blokiran.

Kukić sjajno prolazi i pogađa, 29:26.
53' Možeeeee! Ilić pogađa za +3!
Kakva sekvenca naših rukometaša. Sjajno su odreagovali i posle kontranapada Ilić pogađa za velikih +3, 28:25.
51' Sjajna odbrana Milosavljeva!
Golman Srbije odbranio čist zicer! Naši su u napadu. Sjajno Vorkapić pogađa za vođstvo "Orlova", 26:25.
50' Još deset minuta do kraja
Kang postiže svoj jedanaesti gol, Koreja ponovo vodi 25:24. Peruničić je morao da zatraži tajm-aut.

Kukić pogađa za 25:25.
49' Vorkapić briljira!
Pet od pet ima Vukašin Vorkapić, 24:24. Njegovom golu prethodila je sjajna odbrana Milosavljeva. Nažalost, Pušica je dobio isključenje...
47' Sjajna kokica Ilića
Levo krilo postiže novi gol za Srbiju. "Orlovi" ponovo dolaze do izjednačenja, 23:23. Na drugoj strani Kim pogađa za 23:24.
45' Srbija pritiska Koreju
"Orlovi" su iskoristili igrača manje kojeg su imali Korejci. Mošić je postigao gol i sada je samo -1, 22:21. Potom je i Vorkapić precizan, 22:22. Serija 3-0 Srbije.
42' Golman Koreje postiže gol...
Park sa gola na gol... Prednost Koreje sada je velikih +3, 22:19. "Orlovi" imaju igrača manje i moraju da rizikuju u napadu.

Ilić postiže gol za 20:22.
40' Vorkapić raspoložen, odbrana Srbije loša
Skoro ništa ne može Srbija da odbrani. Koreja je preko pivotmena povela sa +3, 21:18, a Vorkapić je smanjio na -2, 21:19.

Marsenić isključen, tajm-aut za Koreju.

37' Samo gol zaostatka
Vanja Ilić pogodio je iz kontranapada za -1, 18:19. "Orlovi" su veliki favoriti, međutim to se ne vidi na terenu.
34' Konačno probijen Park
Vorkapić je pogodio za -1, međutim Korejci su raspoloženi u napadu. Marsenić potom smanjuje, ali Kang ponovo poentira, 16:19.
32' Neverovatne odbrane Parka...
Tri čista zicera promašila je Srbija na startu, a potom je Koreja realizovala napad, 14:17.
31' Krenulo je drugo poluvreme!
Čist Zicer promašio je Marsenić... Njegov drugi na ovom meču.
POLUVREME
Veoma loših 30 minuta za izabranike Nenada Peruničića. Koreja ima dva gola prednosti, a pre meča su naši reprezentativci bili veliki favoriti. Kang ima 8 golova iz 11 pokušaja, dok kod Srbije Radivojević ima osam.
28' Kukić sjajan, Koreja održava prednost
Kukić je smanjio na 13:12, ali je Đang iz sedmerca vratio +2, 14:12.
26' Koreja na prazan gol do prednosti
Sjajna odbrana golmana Koreje, potom kontranapad i Đang lako postiže gol jer nije bilo nikoga na njemu.
24' Dva minuta za Pušicu
Pušica je namerno igrao nogom i dobio je dva minuta kazne... Mnogo greše "Orlovi" u prvom poluvremenu. Ipak, prestup je spasao Srbiju u ovom napadu.

Vujić sjajno asistira ka Marseniću za 11:11.

20' Ilić realizuje sedmerac, potom i izjednačenje
Greška Koreje i Srbija dolazi do izjednačenja. Marsenić je pogodio mrežu praznog gola.
19' Koreja povećava prednost
Đang poentira sa levog krila i donosi Koreji +2, 8:10. Dug napad Srbije, na kraju Marsenić je iznudio faul za sedmerac i isključenje.
18' Draško Nenadić dobija crveni karton!
Neverovatno šta sudije rade. Faul jeste bio jak, međutim nije udario u glavu protivnika, već u pleća.
17' Koreja postiže gol sa igračem manje
Tan Kang poentira za 8:8. Potom Kukić greši i "Orlovi" nisu u stanju da iskoriste igrača više...
16' Prvo isključenje za Koreju
Milosavljevi briljira na golu, međutim Marsenić je promašio čist zicer za +2. Srbija ima igrača više jer je Ćong isključenj.

13' "Orlovi" sa igračem manje
Srbiji ne smeta što igra sa igračem manje. Ilić je sjajno prošao pogodio za 7:6.

Prepela akcija Koreje, cepelin i izjednačenje, 7:7.
12' Milosavljev odlično brani
Srpski golman uhvatio je ritam i zahvaljujući njemu vratili smo se u igru. Sjajna akcija, Kukić asistira Marseniću koji lako postiže gol, 6:5.
11' Trgla se Srbije posle tajm-auta
Bogdan Radivojević dominira. Postiže četvrti pogodak na meču i "Orlovi" dolaze do izjednačenja. Tajm-aut Koreja.
8' Gol Radivojevića
Bogdan Radivojević iskoristio je odbitak i lako savladao golmana Koreje. Srbija smanjuje zaostatak, ali potom nije uspela da iskoristi polukontru.
7' Lep potez Vujića
Stefan Vujić poentirao je iz teške situacije. Nije obećavao naš napad, ali je srednji bek sjajno reagovao, 2:3.

Međutim, Peruničić je morao da zatraži tajm-aut zato što su "Orlovi" dopustili dva prelaka gola protivnicima, 2:5.
5' Dobra odbrana "Orlova"
Uspeli su naši rukometaši da iznude probijanje i da se odbrane sa igračem manje. Greška u dodavanju Srbije i napad ima Koreja.

Spor početak "Orlova".
4' Isključenje za Marsenića
Srpski pivotmen zaradio je prvo isključenje. Ćung je realizovao sedmerac i Koreja ponovo vodi, 1:2.
2' Sjajna odbrana Milosavljeva, pa gol Radivojevića
Pokušali su iz kontranapada da postignu gol Korejci, ali nisu uspeli u tome.

Bogdan Radivojević iz teške pozicije postiže gol za izjednačenje, 1:1.
1' Utakmica je počela!
Prvi napad imaju rukometaši Koreje. Pivotmen Koreje postiže gol za vođstvo, 0:1.
Brazil iznenadio Rusiju
Rukometaši Brazila pobedili su Rusiju sa 25:23 u četvrtom kolu prve grupne faze Svetskog prvenstva u Nemačkoj i Danskoj. Opširnije pročitajte OVDE.
Dobrodošli!
"Orlovi" imaju idealnu šansu da dođu do prve pobede. Sastaju se sa Jedinstvenom Korejom, a vi ostanite uz B92 i ispratite tok meča.