Boka juniors – River Plejt 2:2 (2:1)

Fudbaleri Boke juniors i River Plejta odigrali su 2:2 u prvom meču finala Kopa Libertadores.

Abila 34, Benedeto 45+1 - Prato 36, Iskierdos 60ag
  Boka   River
  2 : 2
KRAJ!
Odluka o šampionu Južne Amerike biće odlučena na stadionu River plejta – Monumental. Na kraju Boka i River su odigrali 2:2.

Prvo poluvreme je bilo spektakularno, dok je drugo bilo mirnije.
Kakva šansa za Benedeta!
90' Karlos Tevez sjajno umakao odbrani Rivera, potom je nesebično dodao loptu do Benedeta, koji je izašao sâm ispred golmana. Ipak, napadač Boke šutirao je pravo u Armanijai golman Rivera je spasao svoj tim.
Još malo je ostalo do kraja meča
87' Boka pritiska, međutim nijedna ekipa neće da rizikuje jer ima povoljan rezultat. Ponavljamo, ne računa se gol u gostima, tako da Boka nije u ništa lošijoj poziciji od Rivera.

Boka pritiska, još malo ostalo do kraja
81' Očekivano Boka želi do gola kako bi na Monumental otišla sa golom prednosti. Za sada im ne ide najbolje.
Fantastičan šut Teveza!
79' Malo prostora je trebalo Tevezu da dođe u priliku za gol, šutirao je sjajno, ali je lopta završila preko prečke.
Fudbaleri Rivera slave izjednačujući pogodak

Izmena i u redovima Rivera
75' Enca Peresa zamenio je Bruno Zukolini.
"Karlitos" ulazi na teren!
73' Karlos Tevez ušao je u igru. Šta može "Karlitos" za ovaj period?
Zatišje pred buru?
71' U ovim trenucima nema mnogo ritma i prilika na meču. Boka napada jer je 2:2, međutim kao da se ono pravo tek sprema.
Argentina!

Zarate i Tevez čekaju šansu za Boku
Iskusni fudbaleri nalaze se na klupi Boke juniors i mogli da daju odličan doprinos ako uđu u igru.
Rosi ne može baš sve da odbrani
GOOOOOOL! River dolazi do izjednačenja!
60' Gonsalo Martines poslao je loptu u kazneni prostor, a štoper Rivera Iskierdos je poslao loptu u svoj gol. Ponovo je nerešeno na Bombonjeri.
Izmena u Riveru
58' Fernandes je zamenio Martinesa.
Boka se dobro brani
57' Fudbaleri Boke igraju odlično u zadnjoj liniji i River teško može stopostotne šanse.
Benedeto slavi drugi gol Boke na meču

River bolji i u nastavku
54' Gostujući fudbaleri igraju bolje i u nastavku meča, međutim to im za sada nije ništa donelo.
Četiri šuta, četiri gola - Dario Benedeto!
Počelo je drugo poluvreme!
46' Igrači Rivera imaju prvi napad u drugom poluvremenu.
POLUVREME
Čak tri gola videli smo u prvom meču finala Superklasika između Boke i Rivera. Sjajnu utakmicu do sada gledamo.
GOOOOOL! Boka vodiii! Benedeto za 2:1!
45+1 Dario Bendeto zamenio je Pavona u 26. minutu i u nadoknadi vremena je postigao gol za 2:1. Golavom je savladao Armanija za eksploziju na stadionu u Buenos Ajresu.
Tri minuta igraće se još u prvom poluvremenu
Rosi spasao gol Boke!
40' Sjajan šut Martinesa iz voleja, a nestvarno odbranom Rosi je sprečio vođstvo Rivera! U istom minutu Santos Bore je propustio stopostotnu šansu.
Magaljan (Boka) i Bore (River) u duelu

GOOOOOOOL! River ekspresno do 1:1!
36' Ma šta je ovo!? Tek što su izveli loptu sa centra fudbaleri Rivera dolaze do izjednačenja! Prato je umakao odbrani Boke i savladao Rosija!
GOOOOOOL! Boka vodi 1:0!
34' Izledala je loše Boka, ali onda pravo niotkuda Abila postiže gol! Armani mu je prvo odbranio šut, ali iz drugog puta nije uspeo.
Ne postoji ništa ovako na svetu
Samo u Argentini.

Veliki hendikep za Boku
26' Kristijana Pavona (zadnja loža) zameniće Benedeto.
Boka neprimetna
25' Boka je domaćin na ovom meču, međutim za sada je u podređenom položaju. River igra mnogo bolje i bliži su golu.
Sa kravatom na tribinu

Odlična odbrana Rosija
15' Napadač Rivera Bore odlično je šutirao, ali je Rosi ponovo spasao Boku. Plejt je mnogo bolji na startu duela.
Od malih nogu na stadionu

Dobar pokušaj Avile
14' Avila (Boka) je sjajno prevario Majdanu, ali se potom okliznuo i lopta ga je udarila u ruku.
Bolja igra Rivera
13' Na početku meča River igra dosta bolje od Boke. Martines je veoma raspoložen i to ne treba da raduje Boku. Za sada bez golova.
Atmosfera sa Bombonjere
Još jedna velika šansa za River!
7' Lopta prolazi malo pored stative! Martines je šutirao glavom, a lopta je završila malo pored stative.
Uf, kakav šut Martinesa!
5' Odlično je Martines šutirao iz slobodnog udarca, ali je njegov pokušaj odbranio mladi Rosi.
Navijači Boke u transu

Šut Iskerdosa
2' Štoper Boke šutirao je glavom posle kornera, ali je njegov pokušaj bio loš.
Kakva slika...
Krenula je utakmica!
1' Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Rivera! Boka ima korner na startu, velika buka na stadionu.