Efes preživeo, smanjio na 3-2

Košarkaši Anadulu Efesa oporavili su se od debakla u četvrtom meču, te pobedom 84:82 posle produžetka smanjli prednost Bešiktaša u finalnoj seriji na 3-2.

Petak, 08.06.2012.

21:32

U meču punom preokreta Efes je u poslednjem minutu košem Vujačića izborio produžetak, a onda trojkom Tunčerija rešio meč u finišu produžetka.

Gonlum i Vujačić su predvodili Efes sa 19, odnosno 18 poena, dok je Duško Savanović ubacio 12. Karlos Arojo je bio najbolji u Bešiktašu sa 20 (Mensa Bonsu 19, Houkins 18), a Zoran Erceg je potigao 9 uz 4 skoka.

bjk.com.tr
Efes dobro ulazi u meč serijom 6:0, ali se brzo razigrao Dejvid Houkins i smanjio na 15:12 na kraju prvog perioda.

Iako je Bešiktaš bio bolji u skoku, Efes je uspeo da pronađe rešenje za odbranu “crno-belih“, te je na poluvremenu vodio 38:33.

Treće četvrtina protekla je u dominaciji Bešiktaša, Mensa Bonsu i Arojo pokreću seriju, te tri minute pre kraja Portorikanac pogađa trojku za izjednačenje (48:48). U samom finišu Houkins ubacuje još jednu za prednost od 57:53.

Efes ipak uspostavlja balans u četvrtom periodu, ali Bešiktaš se sredinom četvrtine razigrava u napadu i stiže do 65:59.
efesbasket.org
Dobra odbrana omogućila je domaćinu da smanji na 70:69, da bi Gonlum pogodio za preokret. Nakon koša gostiju, Vujačić u finišu pokađa za produžetak sa 73:73.

U dodatnih pet minuta Savanović pogađa za beg Efesa na 77:73, ali Bešiktaš serijom od pet poena preokreće. Ipak, Efes sa penala izjednačuje, a onda Tunčeri pogađa trojku za 81:78, čime je meč prelomljen.

Šesti meč igra se na Bešiktašovom parketu u "Abdi Ipekči" areni 11. juna.