U reagovanju na jučerašnji duel predsednika RS Milorada Dodika i lidera LDP-a Čedomira Jovanovića, u Tanjugovom Pres klubu u Beogradu, u saopštenju se podseća da su SAD priznale BiH 7. aprila 1992. godine i da je BiH primljena u UN 22. maja 1992. godine.
“Međunarodni krivični tribunal za bivšu Jugoslaviju u svojoj presudi naveo je da je masakr u Srebrenici čin genocida. Kao što smo i ranije istakli, razočarani smo retorikom koja dovodi u pitanje ove osnovne činjenice”, poručili su iz američke ambasade u BiH, preneo je “Dnevni avaz” na svojoj onlajn stranici.
Dodik je u jučerašnjem duelu rekao da ne negira da je u Srebrenici počinjen zločin nad Bošnjacima, ali da on nikada neće priznati da je Republika Srpska nastala na srebreničkom genocidu kako je to, u nedelju na sednici Glavnog odbora svoje stranke, rekao lider LDP-a Čedomir Jovanović.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 34
Pogledaj komentare