Junajted izbegao bruku na Kipru, petica PSV-a VIDEO

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su kao gosti na Kipru protiv Omonije sa 3:2 (0:1).

Izvor: Z.K.

Četvrtak, 06.10.2022.

20:55

U trećem kolu E grupe Lige Evrope, izabranici Erika ten Haga imali su daleko teži posao nego što se očekivalo, ali su nekako uspeli da dođu do druge pobede u grupi koja ih je dovela do drugog mesta u grupi.

Omonija je pružila snažan otpor, imala je i prednost od jednog gola na poluvremenu, ali je Junajted u nastavku pojačao i stigao do pobede.

Posle poraza u derbiju od Mančester sitija, za Junajted je bilo najvažnije da se vrati na stazu pobeda.

Imali su nekoliko dobrih prilika u prvom delu, pre svih Ronaldo u devetom, dok je Bruno u 18. pogodio prečku.

Udarac Antonija u 27. minutu je išao pod prečku, ali je golman sjajno reagovao.

I onda je u 34. minutu usledila brza kontra Omonije posle greške Malasije, a Iranac Ansarifard je pogodio levi gornji ugao za 1:0.
Erik ten Hag je izveo Sanča i Malasiju u poluvremenu, ubacio Luka Šoa i Markusa Rašforda i to se ubrzo isplatilo.

Rašford je u 53. minutu postigao gol za 1:1, da bi deset minuta kasnije, samo što je zamenio Bruna Fernandeša, Entoni Marsijal postigao drugi gol za Engleze i 1:2.

Rašford je na asistenciju Kristijana Ronalda u 84. minutu postigao i treći gol za Junajted, da bi samo dva minuta kasnije Omonija smanjila na 2:3 preko Nikolasa Panajotua.
U istoj grupi, Sosijedad je kao gost pobedio Šerif u Tiraspolju sa 2:0 (0:0).

David Silva je u 53. minutu načeo mrežu domaćina koji je osam minuta kasnije ostao sa desetoricom zbog isključenja Kjabua.

Španci su duplirali prednost u 62. minutu, strelac je bio Aric Elustondo, pa je tim iz san Sebastijana sačuvao vodeće mesto u grupi.
Odlično veče imao je PSV koji je kao gost u A grupi pobedio Cirih sa 5:1.

Holanđani su postigli četiri gola u prvom poluvremenu, Belgijanac Jorbe Vertesen je zatresao mrežu Švajcaraca u 10. i 15. minutu, da bi Kodi Gakpo u 21. i Ksavi Simonsk u 35. postigli još dva.

Gakpo je drugim golom na susretu povisio na 5:0 u 55. minutu, a počasni gol za Cirih postigao je Džonatan Okita u 87. minutu.

U F grupi, Lacio je gostovao Šturmu u gracu i odigrao meč bez golova.

Sergej Milinković-Savić je odigrao 63 minuta u timu ekipe iz Rima.

Nerešeno je bilo i u duelu Helsinkija i Ludogoreca u C grupi, meč je završen rezultatom 1:1.