Radnički Niš – Crvena zvezda 2:2 (2:1)

Fudbaleri Crvene zvezde i Radničkog odigrali su nerešeno 2:2 u 17. kolu Superlige Srbije.

Haskić 15, Ranđelović 26 - Krstičić 6, Ben 65
  RAD   CZV
  2 : 2
KRAJ!
Zvezda i Radnički su podelili bodove u 17. kolu Superlige Srbije. Odlična utakmica je viđena i na kraju pošteno, meč je završen nerešenim rezultatom.
Još tri minuta igre u Nišu!
90' Velika šansa za Milića!
Imao je odličnu priliku napadač Zvezde, ali je šutirao desnom nogom preko gola.
89' Odličan šut Drinčića, Borjan odbranio!
Sjajno Drinčić šutirao iz slobodnog udarca, a Borjan je bio na mestu i dobro reagovao.
86' Strasti su se rasplamsale, obe ekipe žele pobedu
Dosta nervoze u završnici meča. Radnički je u ovim trenucima bolja ekipa od Crvene zvezde. Drama u Nišu.
82' Još jedna izmena u Zvezdi
Mladi Dejan Joveljić zamenio je El Fardu Bena.
78' Utihnuli napadi Zvezde
Zvezdini napadi sada su sve ređi, a na sa tribina se čuje "hoćemo pobedu" od navijača Radničkog.
74' Zvezda nastavlja da pritiska Radnički
Šampion Srbije ne želi da se zadovolji bodom u Nišu. Nastavljaju da napadaju, međutim i Radnički stoji veoma visoko, tako da su mogući napadi na obe strane.
70' Sigurna intervencija Borjana
Centaršut s levog boka golman Crvene zvezde lako je "rešio".
Izmene u oba sastava
Nikodijević menja Grbića u Radničkom, a Milijaš ulazi umesto Simića kod Zvezde.
65' GOOOOOOL! Ben izjednačio u Nišu!
Nemanja Milić sjajno je asistirao glavom Benu, koji je plasirao loptu u donji desni ugao golmana Radničkog. Zvezdini napadi su se isplatili.
60' Napadi Zvezde sve češći
Igra se uglavnom na polovini Nišlija. Radnički se svesno povukao i čeka kontranapade.

55' Zvezda napada, otvara se prostor za kontre
Crveno-beli napadaju sa svim snagama, međutim ostavljaju prostora napadačima Radničkog, koji svaki prostor vešto koriste.
53' Prilika za Radnički, Haskić pravo u ruke Borjana
Odmah posle prilike za Zvezdu usledila je kontra Radničkog. Haskić je dobro prošao po desnoj strani, a golman Zvezde je dobro reagovao i uhvatio loptu.
52' Šut Gobeljića, Pankov reagovao ispred Stojiljkovića
Pokušao je šutem Gobeljić, lopta je išla ka Stojiljkoviću, ali je u kaznenom prostoru ispred napadača Zvezde reagovao Pankov.
50' Velika prilika za Radnički! Stativa Nišlija!
Ogromna je ovo bila prilika za Radnički! Crnomarković je glavom šutirao, lopta je na drugoj stativi došla do Bondarenka koji je pogodio stativu. Veoma lako moglo je da bude 3:1 na semaforu.
49' Opasan Radnički
Centaršutevi Drinčića dosta smetaju crveno-belima. Svaki put kada vezni igrač Radničkog pošalje loptu u kazneni bude "frka" u šesnaestrcu.
Počelo je drugo poluvreme!
Zvezda će igrati ofanzivnije jer je Milić više orijentisan prema napadu.
Nemanja Milić zamenio Nenada Krstičića
Promena na poluvremenu u Crvenoj zvezdi.
POLUVREME
Crvena zvezda povela je u šestom minutu preko Krstičića, međutim Radnički je uzvratio preko Huskića u 15. i Ranđelovića u 26. minutu.
Gol Ranđelovića za preokret
45' Prilika za Zvezdu
Gužva u kaznenom prostoru Radničkog posle centaršuta Gobeljića. Odbrana niškog kluba uspela je da izbaci loptu i otkloni opasnost.
40' Zvezda pritiska na kraju poluvremena
Napadaju crveno-beli, međutim nisu u stanju da stvore stopostotnu šansu.
36' Velika prilika za Zvezdu!
Ben je centrirao, Hajdin je dobro šutirao glavom, ali je Ristić refleksno odbranio. Potom je usledila velika gužva u kaznenom prostoru i Degenek je šutirao preko gola.
Prvi žuti karton na meču
Levi bek Radničkog iz Niša Nikola Stanković dobio je žuti karton zbog starta nad Srnićem.
Prvi put ove sezone u Superligi...
Radnički je jedini klub koji je postigao dva gola Crvenoj zvezdi ove sezone u Superligi. Za to im je bilo potrebno 26 minuta.
Gol Haskića za izjednačenje
26' GOOOOOL! Preokret Radničkog!
Hajdin se okliznuo i to je dalo prednost Lazaru Ranđeloviću. Mladi reprezentativac Srbije veoma mirno je reagovao i plasirao loptu pored Borjana.

Radnički je za samo deset minuta preokrenuo i sada ima vođstvo.
22' Simić je mogao bolje
Ben je prabacio loptu do Simića, koji je iz dobre pozicije šutirao loše. Krilni igrač Crvene zvezde mogao je bolje da reaguje, ali kako nije, golman Radničkog je lako uhvatio loptu.
20' Igra se na polovini Radničkog
Posle prvih dvadeset minuta rezultat je 1:1. Ni Zvezdi, ni Radnički ne igraju ništa posebno, međutim oba tima su iskoristila pad koncentracija u odbrani protivnika i postigla po gol.
Gol Krstičića
GOOOOOOL! Radnički izjednačio!
Sličan gol kao i Crvene zvezde. Drinčić je poslao dobar centaršut u kazneni prostor Zvezde, a Haskić se dobro snašao i neometan je savladao Borjana.
13' Radnički teško do svoje igre
Domaći fudbaleri za sada nisu u stanju da pronađu pravi ritam. Zvezda igra dobro i zasluženo vodi na startu meča.
10' Slab pokušaj Stojiljkovića
Napadač Crvene zvezde šutirao je iz teške pozicije i golman je lako uhvatio loptu.
8' Dobar centaršut Drinčića, Babić dobro reagovao
Dobro je korner izveo Drinčić, a lopta je s prve stative izbio Srđan Babić. Srnić je potom dobio nezgodan udarac, međutim brzo je ustao.
6' GOOOOOL! Krstičić za 1:0!
Hajdin je odlično centrirao, Krstičić nije uspeo da zahvati loptu glavom, ali se ona odbila do njega. Kapiten Zvezde dobro se snašao i levom nogom poslao loptu u gol. Golman je bio nemoćan.
4' Zvezdi posed lopte
Na početku meča crveno-beli imaju veći posed lopte, međutim nije to neka razlika. Radnički stoji veoma dobro i Zvezdi neće biti nimalo lako.
Hajdin desno, Gobeljić u vezi
Stefan Hajdin biće na poziciji desnog beka, dok je Marko Gobeljić u veznom redu zajedno sa Nenadom Krstičićem.
Utakmica je počela!
Zvezda je imala prvi napad, ali je brzo izgubila loptu.
Krstičić kapiten Zvezde, Drinčić Radničkog
Fudbaleri izlaze na tere
Meč počinje za nekoliko minuta!
Zvezda pobedom do jesenje titule Superlige
Ukoliko crveno-beli pobede u Nišu obezbediće jesenju titulu u domaćem šampionatu.
Nula na poluvremenu na "Krovu"
Od 18 časova krenuo je meč između Voždovca i Proletara i posle prvih 45 minuta rezultat je 0:0.