Život

Petak, 28.10.2022.

15:11

Jelena Karleuša: Sprečite masakr i istrebljenje, to što je neko glumac ne daje mu pravo da ubija

Pevačica Jelena Karleuša propagira zaštitu prava životinja te je pre nekoliko dana kritikovala Vuka Kostića zbog fotografije na kojoj je pozirao sa puškom i ulovljenom divljači rekavši da svako kome je lov hobi nema empatiju prema drugom živom biću i da je slikanje sa lešom životinje zastrašujuć i za hospitalizaciju. Sada su se na tapetu našli glumci Miloš Biković i Bane Tomašević iz istih razloga.

Izvor: B92

Jelena Karleuša: Sprečite masakr i istrebljenje, to što je neko glumac ne daje mu pravo da ubija
Foto: Antonio Ahel/ATAImages

"Pored glumca Vuka Kostića, koji se ponosi slikama ubijenih životinja pored kojih nasmejano pozira na ovoj slici vidimo još dva glumca. Pišu im i imena. U opisu fotografije piše da su oni ljubitelji prirode i lova.
"Znači vole prirodu i vole da ubijaju životinje. Glumci, fantastično glumite da volite prirodu! Skoro da smo vam poverovali, za Oskara, ali onog koji se dodeljuje u psihijatrijskoj ustanovi. Jer ljubav i ubijanje nikako ne idu zajedno. Sa gađenjem primećujem veliki broj glumaca, koji uživa u ubijanju. Da li su to frustracije malog p*nisa, malog srca ili mozga, ja ne znam, ali znam da ovo Srbija mora da osudi" napisala je Karleuša, pa ovaj stori ubrzo i obrisala.
Foto: Printscreen/instagram/@karleusastar
Nedugo zatim je rešila i da odgovori Lovačkom savezu Srbije na otvoreno pismo i žestoko osudila ubijanje životinja.
"Ubice se ponose što su ubice i još pozivaju ljude da postavljaju slike ubijenih životinja i da se time hvale! Srbija mora da stane na put ubicama koji u svojim krvavim i morbidnim nagonima ne vide ništa loše! Svi koji vole životinje i svi koji ne žele da gledaju kako se životinje ubijaju i njihove slike kače po društvenim mrežama, moraju da osude ovakve bolesne i sramne "organizacije"! Divlje životinje ne služe za ubijanje! one su blago Srbije! Lov nije sport jer u ubijanju nema fer pleja! Životinje ne žele da učestvuju u njihovom lovačkom "sportu"! A ako iko ima dobar uticaj na javnost i omladinu-to sam ja, koja otvoreno govori istinu i ono što misli cela Srbija! Osuditi ubijanje nije ni blud ni nemoral! Za poziv protiv ubica ne treba da budem stručna! Dovoljno je da imam dobro i veliko srce! A što se tiče njihove lovačke "armije", kako navode, koja broji 85.000 ubica, ja iza sebe imam milione dobrih ljudi koji me prate i podržavaju! Pa da vidimo čija je armija jača", navela je besno JK, pa dodala:
Foto: Printscreen/instagram/@karleusastar
"Lovački savez Srbije, kako sebe "ponosno" nazivaju, poziva ljude da ubijaju i objavljuju slike ubijenih životinja uz opis: "Ponosan sam!" Molim sve dobre ljude da osude krvavi pir nad divljim životinjama u Srbiji i sramno delovanje ove "organizacije" koja se ubijanjem ponosi! Pozivam državu da reaguje i jasno osudi i zabrani ovakav užas! - apelovala je Jelena.
Foto: Printscreen/instagram/@karleusastar
Jelena Karleuša je bila vidno iznervirana što je dokazala serijom Instagram storija. Kako je napisala to što je neko glumac Narodnog pozorišta ne znači da mu je ubijanje dozvoljeno, oprošteno i opravdano.
Foto: Printscreen/instagram/@karleusastar
I apelovala na zemlju da spreči masakr i istrebljenje.
Foto: Printscreen/instagram/@karleusastar
Foto: Printscreen/instagram/@karleusastar
Ona napominje da javne ličnosti imaju moralnu obavezu da uče našu decu milosti prema svim živim bićima.
"Muškarci koji ubijaju životinje, veličinom puške nadoknađuju veličinu p*nisa", napisala je na kraju.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

300 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Rusi jasni: Prvo povlačenje!

Rešavanje sukoba u Ukrajini, bez povlačenja ukrajinskih oružanih snaga iz Donbasa, neće se pomeriti sa mesta ni nakon 10 rundi pregovora, izjavio je danas pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.

13:57

10.5.2026.

1 d

Podeli: