NLB: Pobeda Hemofarma u Jazinama

Izvor: MR

Subota, 07.10.2006.

22:42

Košarkaši Hemofarma priredili su najveće iznenadjenje u 3. kolu jadranske NLB lige, pošto su u "Jazinama" pobedili domaći Zadar sa 77:71 (16:19, 23:18, 21:19, 17:15). Vrščane je predvodio sjajni Milenko Topić sa 19 poena, Vukosavljević je imao 17, Šuput 14, a Rakić 9. Sa druge strane, Gečevski je postigao 18 poena.

Domaća ekipa je bolje počela meč i vodila tokom prve četvrtine, ali Vrščani nius dozvolili da se hrvatski tim rezultatski odvoji, pa su u 13. minutu i poveli sa 22:21. Usledila je mini-serija Zadra i prednost od 28:22, a zatim još jedan preokret i novo vodjstvo Vrščana 31:28. Na poluvremenu je bilo +2 za Hemofarm. U trećoj četvrtini srpski tim je imao i +7, ali su u poslednjem periodu mogli da ispuste pobedu, kada nisu imali odgovor na zonsku odbranu Zadra, koji opet vodi, 69:65.  Medjutim, Hemofarm, prvo vezanim poenima Topića, zatim trojkom Joksimovića i još jednom Topića stiže do velike pobede, prve u Zadru, 77:71.

"Očekivao sam tešku utakmicu. Izdržali smo pritisak i na kraju smo prelomili utakmicu sa dve trojke. Da je Zadar pobedio ne bi bilo nezasluženo", rekao je posle meča trener Hemofarma Miroslav Nikolić.

U ostalim mečevima, podgorička Budućnost je na domaćem terenu pobedila slovenački Helios 69:65. Ponovo najbolji kod Budućnosti bio je Mijatović sa 15 poena, Rakočević je imao 14, Micov 12, a Dašić 10.