24. kolo: Crvena zvezda – Partizan 0:0

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su bez golova u 162. "večitom" derbiju.

CZV   PAR
  0 : 0
Statistika utakmice:
SofaScore

Kraj!

Navijači su neretko bili u prvom planu, tokom više različith delova utakmice, a na terenu nije viđen preterano kvalitetan fudbal, kao ni dobre prilike.

Zvezda zadržava prednost od 11 bodova nad drugoplasiranim Partizanom.
Najbolja prilika na meču
95' Ivanić je mogao da bude heroj!
Katastrofalna greška Stojkovića, koji je izašao iz kaznenog prostora i ostao na "ničijoj zemlji". Ivanić je uzeo loptu, ali nije bio dovoljno precizan, pa je njegov udarac završio u maloj mreži.
92' Povredio se Stojković
Milošević nema više pravo na izmene, golmanu se ukazuje pomoć i moći će da nastavi meč.
7 minuta nadoknade
90' Taktički start Pavlovića
Presekao je kontru Zvezde Pavlović je presekao tako što je namerno faulirao Bena na sredini terena. Izuzetno pametan i ne preterano grub potez od naredne sezone igrača Monaka.
85' I Milošević završio sa izmenama
Špic za špica. Sadik izlazi, umesto njega sveži Bojan Matić.
84' Poslednja promena za Zvezdu
Umesto Gavrića na terenu je Mirko Ivanić.
82' Šćekić već dobio opomenu
Nepunih sedam minuta nakon što je ušao na teren, Šćekić je već dobio žuti karton.
80' Sredina terena i greške
Bez zanimljivih dešavanja u poslednjih 15-ak minuta. Igra se na sredini terena, gde se najčešće gube lopte, a kada se taj deo terena preskoči – ni tada nema uspeha za ekipu koja napada.
75' Menja i Milošević
Aleksandar Šćekić menja Sejdubu Sumu. Još po jedna promena je ostala obojici trenera.
74' Novi peh za Stankovića
Nova neplanirana izmena! Radovan Pankov menja Milana Rodića, koji ne može da nastavi duel zbog povrede.

Sada će, najverovatnije, Degenek na poziciju levog beka, a na suprotnu stranu Gobeljić.
70' Suma i Degenek na travi
Čvrsti dueli sa obe strane dešavaju se od početka meča. Dosta faulova koji su naterali igrače jednog ili drugog tima da završe na podu.
63' Natho – zamalo!
Dosta konfuzije u šesnaestercu Zvezde i na kraju udarac Natha sa 25 metara od gola. Pola metra od leve stative gola Milana Borjana.
Vatromet "delija"

B92
Žuti karton za klupu crno-belih
Jedan od rezervnih fudbalera Partizana je ušao u verbalni sukob sa Jovančićem i zbog toga dobio žuti karton.
59' Odbrana Partizana zaspala, Vukanović to nije iskoristio
Degenek je glavom loptu vratio u "srce" šesnaesterca, a niko nije obraćao pažnju na Vukanovića. On je hitro došao do nje ispred Stojkovića, ali je jako loše odreagovao.
56' Nastavljena utakmica
I dalje nema fudbala
Bakljada sa Juga, prekinut meč

51' Velika greška Petrovića i slaba reakcija Sadika
Petrović je poklonio loptu Sadiku, koji je sa Sumom imao situaciju dva na jedan. Međutim, video je da je Borjan lošije pozicioniran te je pokušao iz prve da postigne gol, ali je lopta otišla pored leve stative.
Počelo je drugo poluvreme
Posle 20 minuta pauze. Filip Stevanović menja Lazara Markovića.
Statistika I poluvremena:
SofaScore.com

Povreda obeležila prvo poluvreme
Opširnije: Boaćija savladale emocije, Stanković ga tešio FOTO
Poluvreme: Zvezda nešto bolja, ali golova nema!
Na poluvremenu 162. "večitog" derbija videli smo tuču navijača Partizana, dosta sukoba i tenzija na terenu i nešto više napada Crvene zvezde. Najbolju priliku imali su upravo crveno-beli, ali je i dalje 0:0.

Vidimo se za 15 minuta.
Dva minuta nadoknade u prvom poluvremenu
42' Nikolić upropastio kontru
Munjevito je Zvezda povukla kontranapad, Nikolić je imao jedan na jedan sa Asanom, ali mu je pri centaršutu lopta prešla preko noge.
39' Provukao se Partizan!
Tri šanse odjednom za Zvezdu! Milunović nije lepo zahvatio loptu u padu, Benov šut je izblokirao Asano, a onda je Gavrić bio "sam kao duh", ali je lopta završila daleko iznad gola!
37' Loša reakcija Vukanovića
Nikolić je sjajno probio po levom boku, poslao loptu Vukanoviću, ali on nije uspeo da je zahvati, pa je loptu Pavlović izbacio u korner.
36' Treći žuti karton na meču
Nemanja Miletić dobija žuti karton zbog neopreznog starta na sredini terena.

Stanković ubacio Aleksu Vukanovića
32' Povredio se Boaći, sledi izmena!
Boaći je u jednom trenutku samo seo na travu, pogledao ka svojoj klupi i zatražio izmenu. U suzama napušta teren.
30' Šta radi Milunović?
Milunović je ponovo poklonio loptu protivniku, ali se Zvezda izvukla. Sadik se dugo nameštao, a onda taman kada je trebalo da šutne loptu mu je sa noge skinuo Jovančić.

Crveno-beli su povukli kontru, ali Jovančić nije uspeo da primi lak pas saigrača.
29' Zamalo šansa
Ben je umalo presekao pas koji je išao do Stojkovića, ali je golman crno-belih, uz pomoć Strahinje Pavlovića, otklonio opasnost.
26' Velika greška Milunovića, ali loš pas Sadika
Velika greška štopera Zvezde. Kontru je imao Partizan, ali je Sadik poslao prejak pas za Sumu.
22' Novo "koškanje"
Sukob Sume i Petrovića. Njegoš ga je odgurnuo sa leđa, a onda je Suma uleteo u Petrovića ne želeći da dođe do lopte. Epilog – žuti karton za krilnog napadača Partizana.
21' Petrović zamalo do gola!
Odličan udarac Petrovića, ali i dobra odbrana Stojkovića. Mogao je Ben da dođe do te lopte i da prevari golmana Partizana, ali je ostao za dlaku kratak.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
15' Prvi pokušaj crveno-belih
Mladi Gavrić je pokušao sa distance. Njegov udarac je imao zanimljiv efej, ali se Stojković nije dao prevariti.
12' Žuti karton za Jovančića
Grub, nameran faul Jovančića i prva javna opomena na utakmici.
10' Sadik aktivan od prvog minuta
Sadik se dobro snašao u šesnaestercu, ali nije uspeo da ozbiljnije ugrozi Borjana. Crno-beli su dobili korner, ali nije došao do nove prilike.
8' Odličan potez Sume i pad u šesnaestercu
Uspeo je Suma da nadmudri Milunovića, ali se nije najbolje snašao nakon što ga je prošao. Posle blažeg kontakta je pao u kaznenom prostoru protivnika, ali nije bilo govora o penalu.
Poruka navijača Partizana

4' Rasprava Degeneka i Sadika
Tenzije su na visokom nivou. Degenek i Sadik su već ušli u koškanje i verbalnu raspravu, ali sudija Lukić pokazuje autoritet od starta.
3' Dosta grešaka na startu
Greše i jedni i drugi na početku meča. Boaći je mogao da loptom ka Nikoliću otpočne potencijalno opasan napad svoje ekipe, ali je loptu poslao u gol-aut.
Počeo je 162. "večiti" derbi
Još jednom podsećamo...
Gledajte meč i na televiziji B92, koja je danas doživela "restart".
Igrači izlaze na teren, meč uskoro počinje!
Poruka navijača Zvezde

B92/PT
Tuča na Jugu!
Kako javljaju naši reporteri sa lica mesta, neposredno pred početak meča izbila je tuča na Jugu "Marakan". Opširnije OVDE.
"Grobari"

Poznati sastavi:
Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Petrović, Jovančić – Ben, Nikolić, Gavrić – Boaći

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – Marković, Suma, Asano – Sadik
Gde da gledate meč?
* "Večiti" derbi na TV B92
Navijači se okupljaju

Na ulicama sve mirno
Kako stvari stoje, dešavanja na beogradskim ulicama pred početak meča proći će mirno, bez incidenata koje bi mogli da prouzrokuju navijači "večitih".
Dobro došli!
Utakmica počinje u 18 časova na "Marakani". Tekstualni prenos je na B92.net, dok je televizijski na B92.TV.

Nešto se sprema... Bunkeri i rovovi na granici?

Poljska je počela da postavlja još veći broj metalnih barijera duž svoje granice sa Belorusijom kako bi odvratila nelegalnu migraciju i planira da ojača granicu sa Rusijom, saopštilo je danas poljsko Ministarstvo odbrane.