Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evrope, pošto su poraženi od Olimpijakosa.

1 : 0
"Tempirana bomba" je eksplodirala
Uskoro čitajte na našem portalu skener Petra Tadića.
Kraj, Zvezda je poslednja – ništa od proleća u Evropi

Zvezdi je odgovarao nerešen rezultat i imali su ga sve do 87. minuta, kada je kardinalnu grešku napravio rezervista Žander.
95' Borjan i dalje briljira
Nema kraja Borjanovim mukama, ali ni briljantnim odbranama. Ne da svoj gol ni po koju cenu, ali Zvezda ne može da pređe pola u nadoknadi vremena.
93' I dalje napada Olimpijakos
Ređaju se napadi Olimpijakosa koji ofanvizom odrađuje defanzivu.
5 minuta nadoknade
Pogledajte reakciju Žandera...
87' Olimpijakos poveo iz penala
El Arabi je uzeo veliki zalet, a Borjan nije imao šanse. Odlično izveden penal, za razliku od Tomaneovog.

Olimpijakos vodi – 1:0.
86' Penal za Olimpijakos
Lopta je letela preko Žandera, a on je ispružio ruku i skrivio penal. Neshvatljiv potez čoveka koji je pre samo par minuta ušao na teren.
82' Poslednja promena za Milojevića
Van terena je Rodić, u igri je Žander.

EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU
79' Rodića muče grčevi
Dosuđen je enac za Olimpijakos, a čim su ga izveli Rodić se srušio na travu i požalio na grčeve. Time je prekinuo potencijalnu kontru domaćina.
Još 15-ak minuta
Trenutni rezultat odgovara Zvezdi... Olimpijakos je definitivno bolji rival za sada, ali ima još 15ak minuta da postigne gol.

Da li će Zvezda izdržati?
76' Sudar Garsije i Podensea
Glava o glavu Podensea i Garsije - obojica su završili na travi, ali su se ubrzo pridigli.
70' Nova izuzetna šansa za Pirejce
Posle greške veznog reda Zvezde Olimpijakos je mogao do gola. Mazuras je fauliran na ivici šesnaesterca, ali je sudija pustio prednost.

Borjan je dovoljno izleteo da zasmeta El Arabiju, a onda je šut Podensea završio metar pored desne stative.
Umalo
66' Van la Para jedva dobacio
Garsija je ukrao loptu, dodao je Van la Pari, ali on izabrao najgoru moguću opciju, šutirao sa 20ak metara od gola, a loptu jedva dobacio do protivničkog gola.
65' Druga promena za Milojevića
Van terena je Vukanović, u igru ulazi Boaći.
63' Milan Borjan!
Potpuno je neverovatno kakav je golman Borjan. Podense je bacio Degeneka u stranu, ostao sam - jedan na jedan sa Borjanom - ali se Zvezdin čuvar mreže iskusno postavio i odbranio mu udarac nogom. Ostaje 0:0.
62' Mora neko da se otvori...
Ivanić je ukrao loptu, povukao kontru, pravovremeno pronašao Vukanovića, ali Zvezdino krilo nije imalo bukvalno nijednu opciju za dodavanje jer niko nije ni planirao da se otvori i uđe u šesnaesterac.
59' Stativa spasla Borjana!
El Arabi je nadskočio Rodića i Degeneka, Borjan je bio matiran... Stativa.
Prvi žuti karton za Zvezdu
Nesportski (taktički) faul Rodića doneo mu je žuti karton.
58' Menja Milojević
Iz igre izlazi tragičar Tomane, na terenu je Radživ van la Para!
56' Slab pokušaj Marina
Odjednom se stvorila šansa za Zvezdu. Lopta je došla do Marina, on se namestio na levu nogu, ali je Sa to lako odbranio.
55' Domaćin hteo penal, Orasto odmahnuo rukom
Domaći su hteli penal zbog starta Rodića nad Mazurasom, ali Orsato nije hteo ni da čuje. Ponovo ispravna odluka italijanskog arbitra.
54' Fenomenalna odbrana Borjana
Zvezda je pod rafalnom paljbom. Giljerme je šutirao, a kao mačka se bacio Borjan i odbranio. Korner za domaćina.
Verovatno najbolji i defanzivno
50' Olimpijakos pojačava
Ređaju se napadi domaćina. Ovoga ptua šutirao je Podense, ali pored gola.
46' Lukav pokušaj Giljerema
Već posle 45 sekundi drugog poluvremena Olimpijakos je mogao do gola. Lukavo je pokušao GIljerme, ali pored gola.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj I poluvremena
Situacija kod penala i promašaj Tomanea:
Par sekundi pre sudbonosne prečke...

B92/PT
Mogao je i Olimpijakos do gola
U oba navrata posle Zvezdinih prilika Olimpijakos je momentalno ulazio u kontru. Na sreću po srpskog predstavnika nije bilo kazne.
43' Marin zakomplikovao
Marin je imao jedan na jedan, ali je rešio da doda u sredinu. Morao je da šutira Marko iz ove situacije, pas mu je presečen...
42' Tomane pogodio prečku iz penala!
Neverovatno. Tomane se namestio, šutirao po sredini gola i poslao čuvara mreže Olimpijakosa u stranu... Ali, prečka.
VAR kaže – penal je!
Tomane će ga izvesti!
41' Penal za Zvezdu?
Fenomenalna reakcija Marina, koji je "polomio" Giljerma, a on ga povukao sa sobom na travu.

Čeka se VAR!
Pogled na atmosferu iz drugog ugla
37' Kamara se ispucava
Možda gosti namerno ostavljaju Kamaru sa dovoljno prostora za šut... Za sada svaki njegov udarac nije bio ni blizu Borjanove mreže.
34' Skandalozna reakcija Milunovića i ogromna šansa za domaćina!
Skandalozno loša procena lopte Milunovića umalo je koštala Zvezdu. El Arabi je bio sam kao duh ispred Borjana, ali kao da se i on sam zbunio, pa se nije dovoljno dobro namestio i loptu glavom poslao preko gola.
33' Bezopasni napadi na obe strane
U poslednjih pet minuta obe ekipe su po nekoliko puta pokušale da napadnu, ali uzaludno. Golmani nisu preterano strahovali.
27' Kakva kontra, kakva šansa... Ali, onda...
Izvanredno se Vukanović oslobodio igrača, povukao kontru 3 na 2, ali onda... Kasnio je pas za Garsiju, došao je do Marina, a on se jako, jako sporo i slabo snašao, pa mu je šut izblokiran.

Šteta.
26' Mnogo prostora za Kamaru
Niko nije izašao na Kamaru nakon što mu se odbila lopta, ali je na sreću on neprecizno šutirao.
23' Fenomenalni Gobeljić!
Kakva reakcija Marka Gobeljića!

Podense je promešao celu odbranu Zvezde, imao odličnu poziciju za šut, ali je niotkud dotrčao Gobeljić i savršenim startnom otklonio opasnost.

Zvezda je u istom napadu imala i sreće jer je Bukulakis napucao svog igrača...
20' Marin iz slobodnjaka samo u korner
Sa nekih 20-25 metara imao je šansu Marko Marin da donese prednost iz slobodnog udarca, ali je njegov šut izblokiran, pa je lopta otišla u korner.
18' Gol-aut za Zvezdu, Semedo nadskočen
Iz dobre pozicije je centrirao Mazuras, ali Semedo nije uspeo najbolje da je udari glavom. Ostalo je 0:0.
Golom Komana Bajern poveo protiv Totenhema
Uživo prenos tog dueal, kao i ostalih, praitite na našem portalu.
11' Opasna situacija pred golom Zvezde
Podense je dobro probio, lopta je došla do Bukalakisa, ali se on nije namestio na šut pre nego što mu je loptu izbio Garsija. Argentinac je izgubio loptu nekoliko sekundi kasnije, Bukalakis uspeo da šutne, ali nije bilo opasnosti po Borjana.
7' Lak posao za Borjana
Šut protivnika sa preko 30 metara bio je lak posao za Milana Borjana.
5' Prva šansa za Zvezdu!
Odlično je probio Gobeljić po desnoj strani, uposlio Vukanovića, ali je on šutirao daleko, daleko iznad gola iz pozicije unutar šesnaesterca protivnika.
4' Rezervisano na početku
Obe ekipe ne rizikuju ni najmanje na početku meča. Dosta se greši, nema prilika.
Zvezdinih 11 za evropsko proleće

Utakmica je počela!

Grci vode navijanje, čekaju se Srbi
Navijači sa severa (Grci) više puta pokušavaju da stvore neku interakciju, ali navijači sa juga (Srbi) "kuliraju". Navijanje ispod očekivanja, trenutno.
"Zvezda ne mora da brine za budućnost"
Reči trenera Đorđevića, koji je sa omladincima Crvene zvezde prošao u nokaut fazu Lige šampiona.

Opširnije OVDE.
Još malo...

Bratski doček za fudbalere Zvezde
Navijači spremni za ludo veče

Očekivan sastav tima iz Pireja:
Olimpijakos (4-3-3): Sa – Elabldelaui, Merija, Semedo, Cimikas – Giljerme, Kamara, Buhalakis – Masuras, El Arabi, Podense.
Poznat sastav Crvene zvezde:
Crvena zvezda(4-1-4-1): Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Petrović, Ivanić – Garsija, Marin, Vukanović – Tomane.
"Delije" krenule da metro, ali ih je bilo previše...
Prisetite se detalja iz Beograda
Crveno-beli su u prvom međusobnom okršaju, u Beogradu, slavili pobedu od 3:1.

Prisetite se najzanimljivijih detalja i golova sa te utakmice OVDE.
Poslednja provera pred meč sezone izgledala je ovako:
Dok čekate Zvezdu, pratite komšije:
Uživo: Dinamo igra meč decenije protiv Sitija
Veliko poštovanje za gospodina:
"Gledao sam uživo oko 25 utakmica Zvezde. U Atinu sam došao jer su navijači Olimpijakosa veoma bliski Zvezdinim, biće sjajna atmosfera večeras".