Vojvodina preko penala u Ivanjici do četvrtfinala Kupa

U pretposlednjoj utakmici osmine finala Kupa Srbije Vojvodina je boljim izvođenjem jedanaesteraca eliminisala Javor u Ivanjici – 1:1, penalima 4:1.

Izvor: SS

Četvrtak, 02.12.2021.

17:08

Novosađani su na taj način postali sedmi učesnik četvrtfinala najmasovnijeg takmičenja, a čeka se još utakmica između Crvene zvezde i Radničkog iz Niša.

Do sada su mesto u četvrtfinalu obezbedili Rad, Metalac, TSC, Loznica, Partizan, Novi Pazar i sada Vojvodina.

Javor će imati sa čime da žali, pošto je od 59. minuta vodio golom Obiore Odite.

Voša je imala nekoliko šansi u poslednjih pola sata, a najveću kada je posle velike gužve Pavle Ivelja dva puta izbacivao loptu sa gol-linije.

Međutim, Miljan Vukadinović je u 82. minutu imao sreće da posle udarca glavom zatrese mrežu, izjednači i odvede meč u izvođenje jedanaesteraca.

Penal-seriju je otvorio Zukić pogotkom, da bi Momčilović potom poslao loptu preko gola.

Zatim je Nešković duplirao vođstvo Vojvodine, Eliomar Silva smanjio, ali je na 3:1 povisio Vukadinović.

Potom je Vukliš odbranio udarac Dimitrijevića i Nemanja Čović je bez pritiska pogodio za ukupnih 4:1 u penalima.