Partizan – Čukarički 4:1 (3:0)

Fudbaleri Partizana su rezultatom 4:1 pobedili Čukarički u 29. kolu Linglong Superlige.

Matić 17, Natho 39, Vitas 44, Suma 54 – Tedić 57
  PAR   ČUK
  4 : 1
KRAJ
87' Pavlović sve sam, nema gola
Košarkaškim rečnikom "coast to coast" je trčao Lazar Pavlović, sam je prešao ceo teren i na kraju njegov šut nije bio previše opasan jer je išao po sredini gola i Petrović to lako otklanja
84' Tedić napušta igru
Slobodan Tedić je jedini strelac za Čukarički večeras i sada ide na klupu, a umesto njega Dilan Ortiz ulazi u igru
81' Nova opasna akcija Partizana
Petrović je u dva navrata odlično reagovao i odbio nalet crno-belih. Ivanović je probao sa leve strane, ali nedovoljno precizno i ostaje 4:1 za Partizan
77' Umalo novi gol Sume
Štuilć je odlično proigrao Sumu, koji je pomalo iskosa šutirao desnom nogom, ali je lopta prošla blizu leve stative i završila u gol autu.
73' Ivanović u velikoj šansi
Samo korner za Partizan. Đorđe Ivanović je u kaznenom prostoru imao dva odlična driblinga, oslobodio se čuvara i šutirao ka golu, ali je Petrović izbio to u korner
Nikola Štulić u igri, umesto Bojana Matića
Štulić je rođen 2001. godine, igra na poziciji napadača i možda se upravo radi o Partizanovom novom biseru
67' Gosti prete i dalje
Uspevaju fudableri Čukaričkog da kreiraju određene probleme odbrani Partizana, ali generalno sve što urade nije previše opasno i za sada su postigli samo jedan gol
63' Poigrava se Suma
Sejduba Suma je imao odličan solo prodor, vezao je nekoliko driblinga, izbacio pola odbrane Čukaričkog i potom preterao sa atrakcijama i njegov šut je bio izblokiran, pa su crno-beli dobili korner
57' Goooooooooool
Napadač Čukaričkog, Slobodan Tedić, bio je odilčno pozicioniran i glavom poslao loptu u mrežu, Stevanović nije imao šanse u toj situaciji, a Tedić je dobio i neki udarac u glavu potom
Ovo je 10. gol Sejdube Sume u Linglong Superligi
54' Gooooooooooooool
Matić po levom boku prodire i potom šalje loptu Sumi koji bez većih problema rešava situaciju i donosi Partizanu visoku prednost od 4:0
50' Vidosavljević glavom – Stevanović brani
Čukarički po prvi put upućuje udarac u okvir gola, Vidosavljević je posle centaršuta probao glavom, ali bezopasno
46' Počelo drugo poluvreme
45' Kraj prvog poluvremena
Čukarički ima veći posed lopte od Partizana, ali su crno-beli iz tri pokušaja postigli tri gola i imaju ubedljivu prednsot pri odlasku na "veliki odmor".
44' Gooooooooooool
Korner je izveo Natho, a Vitas se odlično snašao u kaznenom prostoru i doneo treći gol crno belima iz tri udarca u okvir gola. Savršeni Partizan
42' Čukarički opet preti
Probao je Petar Mićin, ali je izblokiran pa je Stevanović lako uhvatio, vidi se nedostatak Docića i još nekih igrača
39' Gooooooooooooool
Natho je perbacio živi zid i postiže veoma lep pogodak za 2:0 u korist Partizana
38' Slobodan udarac u opasnoj zoni
Ispred kaznenog prostora je Stevanović srušen, pa se čini da Natho ima šansu da uveća prednost
35' Stevanoviću žuti karton zbog simuliranja
Miladin Stevanović je pao u kaznenom prostoru Partizana, delovalo je kao da je proklizao, ali je sudija smatrao da je Stevanović simulirao i tražio jedanaesterac pa mu je pokazao žuti karton
33' Žuti karton za Asana
Asano je pogrešio kod predaje lopte i sa leđa faulirao Šapića pa je zaradio žuti karton. Sasvim opravdano
32' Matić pravi faul u napadu
Činilo se kao da Partizan ima opasan napad, kao da će moći da postigne još jedan gol pošto je Natho sačuvao loptu u kaznenom prostoru i proigrao Matića, ali je njemu lopta pobegla i tada je faulirao Mićića i sve je propalo
28' Ponovo opada tempo
Crno-beli kontrolišu igru, taman se igra kako im odgovara. Imaju gol prednosti, ne dozvoljavaju Čukaričkom da ozbiljnije preti i vidi se da nema više one brze igre koju smo maločas gledali
21' Partizan bolji protivnik
Za sada crno-beli deluju dosta bolje nego Čukarički, iako sličan posed lopte, dok gosti čekaju šansu iz neke kontre ili polu kontre. Sada su imali dobar napad, ali je Tedić uhvaćen u ofsajd poziciji
17' Goooooooooool
Asano je dobio loptu, činilo se da je dao prejak for, ali je poput brzog voza prvi stigao do nje i uposlio Matića koji nije imao previše problema da savlada Petrovića pa Partizan vodi sa 1:0
11' Prvi opasan napad
Tedić je uputio snažan udarac ga golu Partizana, ali je taj "projektil" završio preko prečke
8' Miran početak utakmice
Za sada ne gledamo previše otvorenu igru ni Partizana ni Čukaričkog. Gosti su imali nekoliko polu šansi koje su naterale odbranu crno belih "da se oznoji", ali ništa se ozbiljnije nije dogodilo
3' Dva brza kornera za Čukarički
Odbrana Partizana je u oba navrata pravovremeno reagovala, otklonila opasnost i rezultat se ne menja
1' Utakmica je počela
Uskoro počinje utakmica
Stadion nije prazan, publike ima, doduše ne u velikom broju, a igrači upravo izlaze na teren
Dušan Đorđević danas će voditi Čukarički
On je pomoćni trener Čukaričkog, glavnog trenera neće biti pošto gospodin Aleksandar Veselinović ima temperaturu i propustiće ovu utakmicu
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti susret Partizana i Čukaričkog u utakmici 29. kola Linglong Superlige Srbije.

Nešto se sprema... Bunkeri i rovovi na granici?

Poljska je počela da postavlja još veći broj metalnih barijera duž svoje granice sa Belorusijom kako bi odvratila nelegalnu migraciju i planira da ojača granicu sa Rusijom, saopštilo je danas poljsko Ministarstvo odbrane.