Partizan – Inđija 3:0 (1:0)

Fudbaleri Partizana su savladali Inđiju sa 3:0 u utakmici odigranoj u okviru 16. kola Linglong Superlige Srbije.

Tošić 18, Šćekić 51, Asano 53
  PAR   INĐ
  3 : 0
90' - Kraj! Pobeda Partizana!
Fudbaleri Inđije do kraja utakmice nisu uspeli da zaprete domaćoj ekipi, pa su izabranici trenera Miloševića rutinski priveli utakmicu kraju i osvojili nova tri boda.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
80' - Milošević odmara startere
Posle izmene u kojoj je Sadik ustupio mesto Đorđu Ivanoviću, Igor Vujačić je ušao na teren umesto Strahinje Pavlovića.
72' - Šansa za Inđiju
Izlaskom Šćekića se pojavila "promaja" u defanzivnom delu Partizanovog veznog reda, što je pokušao da iskoristi Banjac, ali je šutirao pravo u Kljajića.
65' - Nekoliko šansi za Partizan u jednom napadu
Stativa posle kornera Sume, pokušaj Sadika, Tošića...

Golman Preković je ipak uspeo da se odbrani i da ne dozvoli protivnicima da postignu i četvrti pogodak.
55' - Teška povreda Šćekića
Katastrofa za fudbalera Partizana... Svega nekoliko minuta posle gola, doživeo je tešku povredu kolena leve noge posle kontakta sa jednim od igrača Inđije.

Nije mogao da nastavi utakmicu, pa se umesto njega na terenu našao mladi Lazar Pavlović.
53' - Gol! Asano!
Japanski reprezentativac je preuzeo odgovornost i postigao svoj prvi pogodak u Linglong Superligi Srbije.

Partizan vodi 3:0!
52' - Penal za Partizan!
Dimitrijević je postavio nogu o koju je zapeo Asano, posle čega je arbitar pokazao na belu tačku.
51' - Gol! Šćekić!
Ono što nije uspeo na startu prvog, jeste na startu drugog poluvremena crnogorski reprezentativac!

U 51. minutu je odlično reagovao posle dodavanja Pavlovića, koji je centaršut iz kornera skrenuo ka stativi.

Šćekić je uklizao i savladao čuvara mreže Inđije.

Partizan vodi 2:0.
45+5' - Kraj poluvremena, gol prednosti Partizana
Prilično siromašno prvo poluvreme, osim pogotka Tošića i pokušaja Sadika nije bilo većih prilika za gol.

36' - Utakmica je nastavljena
Igrači su vraćeni na teren, meč je nastavljen, a očekuje se da prvo poluvreme bude produženo za oko pet minuta.
34' - Igrači izašli sa terena
Arbitri su uputili igrače ka klupama svojih timova, prekid i dalje traje.
30' - Uobičajeni prekid
Utakmica je prekinuta zbog skandiranja navijača Partizana upućenih predsedniku Fudbalskog saveza Srbije Slaviši Kokezi.
22' - Preković odbranio pokušaj Sadika
Posle centaršuta sa leve strane Pavlović je glavom uspeo da doda loptu Sadiku, napadač Partizana je reagovao iz prve i uputio loptu ka golu, ali je odlično reagovao čuvar mreže Inđije.
18' - Vodi Partizan!
Ofanziva domaće ekipe je u 18. minutu konačno urodila plodom.

U velikoj gužvi u kaznenom prostoru su se odlično snašli Takuma Asano i Umar Sadik, a završni udarac je uspeo da pošalje Zoran Tošić i dovede svoj tim do prednosti.

Partizan vodi 1:0.
5' - Prečka!
Već u petom minutu velika šansa za Partizan!

Zadnji vezni fudbaler Aleksandar Šćekić se našao u kaznenom prostoru protivnika, posle velike gužve je lopta stigla do njega, on je šutirao, ali je pogodio samo prečku.
Tužan početak utakmice
Pre početnog udarca u Humskoj je odata počast dečaku Isaiji Pantiću, velikom navijaču Partizana, koji je preminuo tokom dana posle duge i teške bolesti.
Milošević "promešao karte"
Trener Partizana Savo Milošević je odlučio da promeni uobičajeni sastav, na golu je Filip Kljajić, kao desni bek će igrati Aleksandar Lutovac, dok je Bibras Natho ostao na klupi za rezervne igrače.

Partizan: Kljajić – Lutovac, Ostojić, S. Pavlović, Brežančić – Zdjelar, Šćekić – Tošić, Suma, Asano – Sadik. Rezerve: N. Stevanović, Vujačić, Urošević, Natho, L. Pavlović, Lakćević, Ivanović. Trener: Savo Milošević.

Inđija: Preković – Dimitrijević, Rogač, Vidić, M. Ilić, Josović, – M. Janjić – Jovanović, Bjeličić, Milosavljev – Bastajić. Rezerve: Stanivuković, Banjac, Janković, Janjić, B. Ilić, Rajevac, Vraštanović. Trener: Aleksandar Janjić.
Dobrodošli!
Pratićemo uživo utakmicu Linglong Superlige Srbije između Partizana i Inđije.

Nešto se sprema... Bunkeri i rovovi na granici?

Poljska je počela da postavlja još veći broj metalnih barijera duž svoje granice sa Belorusijom kako bi odvratila nelegalnu migraciju i planira da ojača granicu sa Rusijom, saopštilo je danas poljsko Ministarstvo odbrane.