Partizan – Radnički 1:0 (1:0)

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnički iz Niša sa 1:0, u prvom meču polufinala Kupa Srbije.

Gomeš 29
  PAR   RAD
  1 : 0
KRAJ! Pobeda Partizana!
93' Nesigurni Stojković, poslednja šansa za Radnički
Centrirao je Drinčić iz kornera, ali je odbrana Partizana dobro reagovala i otklonila opasnost.
90' Još tri minuta u Humskoj

88' Poslednji pokušaji Radničkog
Igraju nešto ofanzivnije fudbaleri Radničkog, što je i logično jer gube i do kraja ima nekoliko minuta.
83' Georgijević menja Gomeša
Strelac jedinog gola do sada požalio se na povredu i menja ga Georgijević.
80' Još deset minuta i nadoknada do kraja
Partizan kontroliše ritam utakmice i kako je vreme prolazi, sve su bliži pobedi.
76' Ilić menja Tošića

72' Zdjelar preko gola
Snažno je šutirao Zdjelar, ali je malo preterao i udarac mu je otišao iznad prečke.
69' Dobar šut Gomeša, Ristić siguran
Pokušao je sa nekih šesanest metara Gomeš, ali je njegov dobar pokušaj odbranio Ristić.
65' Očajan šut Šćekića
Bio je u dobroj prilici Šćekić, ali je očajno zahvatio loptu.

63' Solidan šut Drinčića
Pokušao je sa nekih trideset metara Drinčić, a Stojković je lako reagovao i uhvatio loptu.
58' Lepa ideja Tošića
Tošić je hteo iz prve da pronađe Miletića, ali se Grbić vratio i reagovao ispred desnog beka Partizana.
53' Dobra reakcija Ranđelovića
Pantić je dobro prošao po desnoj strani, uputio je opasnu loptu u kazneni prostor, ali je Ranđelović dobro reagovao.
Duel Drinčića i Tošića

48' Odličan šut Ranđelovića
Prete gosti na startu. Ranđelović je šutirao ka golu Stojkovića i to je veoma dobro uradio. Golman Partizana je dobro reagovao i sprečio izjednačenje.
46' Zakarića menja Ivanović
Krilni napadač Partizana izašao je zbog povrede.
46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad na startu drugog perioda igre imaju gostujući fudbaleri.
POLUVREME
Partizan posle 45 minuta igre vodi sa 1:0. Jedini pogodak postigao je Rikardo Gomeš u 29. minutu.
44' Dobra reakcija odbrane Partizana
Nije ovo bio loš napad Radničkog. Grbić je centrirao, lopta je išla ka Haskiću, a ispred njega reagovao je Ostojić, koji je otklonio opasnost.
Gomeš slavi pogodak

42' Još nekoliko minuta do kraja poluvremena
Partizan golom Gomeša od 29. minuta vodi sa 1:0.
Gol Gomeša
38' Žuti karton za Pankova
Neoprezan start odbrambenog igrača Radničkog.
36' Crno-beli kontrolišu ritam meča
Partizan igra dobro, vodi i sve drži pod kontrolom. Radnički i dalje čeka kontranapade.
Strelac do sada jedinog gola na utakmici
Rikardo Gomeš.

29' Gooooool! Partizan vodi!
Pantić je poslao nezgodnu loptu u šesnaesterac, Crnomarković je loše reagovao, lopta je došla do Gomeša, koji iz petarca snažnim udarcem savladao Ristića.

Golman Radničkog nije imao nikakvu šansu.
26' Bez prilika u Humskoj
Nezanimljivo u Humskoj. Igra se uglavnom na sredini terena. Partizan pokušava, ali se Radnički organizovano brani.
Pozdrav trenera
Nenad Lalatović (Čukarički) i Savo Milošević (Partizan).

20' Lako reagovao Stojković
Bondarenko šutirao, ali je lopta sporo putovala ka golu Stojkovića, koji je sigurno reagovao.
18' Spor ritam meča
Za sada ekipe ne rizikuju, igra se veoma oprezno i u sporom ritmu. Videćemo šta će nam doneti ostatak utakmice.
Momenat kada je Miletić glavom zapretio golu Radničkog. Ristić je dobro reagovao i odbranio šut glavom.

12' Mirno u Humskoj
Partizan ima inicijativu, igra se uglavnom na polovini Radničkog, koji čeka kontranapade.
8' Traže penal crno-beli
Jovanović je odmahnuo glavom, nema penala za Partizan. Lopta je udarila u ruku igrača Radničkog, ali se čini da je on bio van kaznenog prostora.
5' Prvi korner na meču za Partizan
Dobar šut Miletića glavom, ali je Ristić dobro reagovao i odbranio.
3' Golman Radničkog žali se na povredu
Ristić je nezgodno uklizao i povredio zglob. Na sreću sve je u redu i ostaje na golu Nišlija.
1' Počela je utakmica!
Prvi napad na meču imaju fudbaleri Radničkog iz Niša.
Fudbaleri izlaze na teren!
Utakmica uskoro počinje.
Partizan bez pobede nad Radničkim
Crno-beli ove sezone nisu uspeli da savladaju ekipu Nenada Lalatovića.

U Nišu je rezultat bio 2:2, dok je pre mesec i po dana u Beogradu Radnički slavio sa 1:0.

Videćemo kakav će epilog biti na ovom susretu.
Zvezda lako u utorak
U prvom polufinalnom meču Kupa Srbije fudbaleri Crvene zvezde u utorak su savladali Mladost iz Lučana sa 4:1.

Crveno-beli se sada nalaze na korak do plasman u finale.
Dobrodošli!
Veoma važna utakmica za oba tima. Ispred nas je prvi meč polufinala Kupa Srbije, ostanite uz B92 i ispratite utakmicu do kraja.