Bogdanović sve bolji, Jokić i Bjelica posustali

Bogdan Bogdanović nastavio je da pruža sve bolje partije u NBA, dok su Nikola Jokić i Nemanja Bjelica napadački malo posustali u noći između subote i nedelje.

Nedelja, 05.11.2017.

08:12

Bogdanović je u porazu svog Sakramenta od Detroita rezultatom 108:99 na terenu proveo skoro 27 minuta i za to vreme postigao 14 poena (6-7 iz igre, 2-2 za tri), uz po jedan skok, asistenciju i izgubljenu loptu.

Srpski bek bio je jedan od najboljih igrača u redovima Kingsa, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne osmi poraz u devetoj utakmici.

Najbolji kod Kingsa bio je Zek Rendolfs sa 19 poena i po 4 uhvaćene lopte i uspešna dodavanja, dok je na drugoj strani dominirao Andre Dramond sa snažnim dabl-dablom (16p i 19 sk). Ejveri Bredli bio je najefikasniji sa 24, četiri više od Herisa.

Boban Marjanović ponovo nije igrao. Golden Stejt je dobioš treću četvrtinu protiv Denvera sa 43:21 i definitivno prelomili duel (127:108), a Nikola Jokić je dobio mnogo manju minutažu nego inače – odigrao je samo 19 minuta i za to vreme postigao 8 poena, uhvatio 7 skokova i podelio 3 asistencije.

U timu Voriorsa najbolji je bio Kevin Durant sa 25 poena i po 7 skokova i astencija, a sledili su ga Stef Kari sa 22 poena (5-10 za tri) i 11 asistencija, kao i Drejmond Grin sa 15 poena, 7 uhvaćenih lopti i 8 dodavanja.

Kod Nagetsa se jedino istakao Vil Barton – 21 poen, 8 skokova i 5 asistencija. Baš kao Jokić, i Nemanja Bjelica nije proveo mnogo vremena na parketu u pobedi Minesote nad Dalasom rezultatom 112:99. Tibodo mu je dao samo 15 minuta i on je za to vreme ubacio 6 poena (2-2 za tri), uhvatio 4 lopte i dopisao 2 asistencije.

Timbervulvse je predvodio neverovatni Karl-Entoni Tauns sa dabl-dablom (31 poen i 12 skokova), Vigins je dodao 23, dok su Taž Gibson (12 poena i 10 skokova) i Džef Tig (11 poena i 10 asistencija), takođe bili dvocifreni u dve kategorije.

Nju Orleans Pelikansi slavili su, posle produžetaka, protiv Čikago Bulsa rezultatom 96:90. U pobedničkom timu dvojica igrača su zabeležili dabl-dabl učinak. Entoni Dejvis je postigao 27 poena i 16 skokova, dok je Demarkus Kazins postigao 25 poena, zabeležio 11 skokova i četiri asistencije.

Džastin Holidej je sa 18 poena, devet skokova i jednom asistencijom bio najbolji u timu Bulsa.