Dva polufinala za srpske plivače

Srpski reprezentativci u plivanju Miroslava Najdanovski i Ivan Lenđer plasirali su se u polufinala svojih disciplina na EP u malim bazenima.

Nedelja, 13.12.2009.

10:08

Najdanovska je u disciplini 50m slobodno plasman u polufinale obezbedila 16. vremenom (24.78 sekundi), dok je Lenđer na 50m delfin bio osmi sa vremenom 22.97. Plasmane u polufinala nisu obezbedili Anđelka Petrović na 50m slobodno, Milica Ostojić, Radovan SIljevski i Stefan Šorak na 200m slobodno.

Miroslava Najdanovski je bila 16. u disciplini 50m slobodno sa vremenom 24.78 sekundi. Druga srpska predstavnica u toj disciplini, Anđelka Petrović, bila je 36. sa vremenom 25.59 sekundi. Prvo mesto pripalo je Holanđanki Hinkelin Šreder koja je postavila novi rekord takmičenja sa 23.46 sekundi.

Ivan Lenđer je bio osmi u kvalifikacijama trke na 50 metara delfin stilom. Srpski reprezentativac je trku završio za 22 sekunde i 97 stotinki. Najbrži u kvalifikacijama bio je Nemac Johanes Ditrih vremenom 22.30 sekundi.

Radovan Siljevski i Stefan Šorak nisu bili uspešni u kvalifikacionoj trci na 200 metara slobodnim stilom. Siljevski je bio 18. sa vremenom 1:44.98 minuta, dok je Šorak zauzeo 49. poziciju vremenom 1:49.54. Najbrži je bio 18-godišnji Rus Danil Izotov koji je vremenom 1:40.87 minuta postavio novi rekord takmičenja.

Bez uspeha bila je i Milica Ostojić koja se takmičila u disciplini 200 metara slobodno. Ostojićeva je u kvalifikacijama zauzela 25. mesto u vremenu 1:59.41 minuta. Prvo mesto pripalo je Italijanki Federiki Pelegrini koja je kvalifikacije završila vremenom 1:52.33 minuta.

Polufinalne trke na programu su u nedelju popodne.