Košarka 88

30.4.2024.

20:42

Partizan sijao, pa se igrao nervima navijača – poveo 1:0 protiv Budućnosti

Košarkaši Partizana pobedili su Budućnost 78:67 pred 10.197 navijača u Areni i poveli u polufinalnoj seriji plej-ofa ABA lige.

Izvor: B92.Sport

Starsport

Plasman u finale obezbediće onaj tim koji prvi dođe do dve pobede.

Bila je ovo sigurna, autoritativna igra ekipe Željka Obradovića u većem delu utakmice i ne baš najsigurniji finiš meča crno-belih koji su dozvolili da Podgoričani priđu na samo četiri razlike (69:65) u poslednjem minutu.

Nisu, ipak, igrači Partizana dozvolili neprijatnost prve vrste pa u "Moraču" idu sa "meč loptom" za prolaz u veliko ABA finale.

Priliku za popravni ali i za ostanak u seriji Podgoričani će imati 7. maja pred svojim navijačima.

Starsport

Najefikasniji kod Partizana u utorak uveče bio je Zek Ledej koji je sve svoje poene, ukupno 15, postigao šutevima za tri poena. Sa te distance gađao je 5/9.

Promašio je sva četiri pokušaja za dva poena.

Najkorisniji je, ipak, bio Aleksa Avramović, upisao je PIR 19, u koji je ugradio 11 poena, 4 skoka i 4 asistencije.

Partizanovoj pobedi značajno su doprineli i Frenk Kaminski, dugo najefikasniji akter meča, koji je utakmicu završio sa 13 poena i 6 skokova i mnogo drugih kvalitetnih poteza večeras.

Partizan - Budućnost  78:67 (27:16, 14:13, 18:18, 19:20)

Dvorana: Beogradska Arena
Sudije: Saša Pukl, Josip Radojković, Marko Mustapić

Kevin Panter je bio četrvti "dvocifreni" kod Partizana sa 11 poena, od čega je gotovo polovinu ubacio sa linije penala (5/5). Svakako njegovi najvažniji poeni bili su oni koje je ubacio na 36 sekundi pre kraja sa te pozicije - za konačni beg i potvrdu trijumfa nakon trojke Ferela na drugoj strani za 69:65.

Panteru ruka nije zadrhtala, potom je Avramović bio jednako precizan sa istog mesta, da bi kapiten crno-belih vezanim poenima sa penala i dvojkom stavio tačku na relativno siguran trijumf ABA šampiona.

Kod gostiju izdvojio se trio Makondu (14p, 12 sk), Ferel (13p) i Kamenjaš (12p).

Sve najinteresantnije detalje prvog meča serije mogli ste da pratite uz BLOG na B92.sport u nastavku.

Kraj - Avramović i Panter stavili tačku

Mogu navijači Partizana tek sada da odahnu, pošto su Avramović, potom i Panter sa linije penala doneli novi rezultatski beg i pečatirali trijufm crno-belih.

Panter svojkom završava utakmicu.

Konačan rezultat 78:67.

20:32

40' Panter odgovorio

Kapiten je preuzeo odgovornost kada je bilo važno - pogodio je tri bacanja nako što je fauliran pri šutu van linije za tri poena.

Ovakvom ishodu može da zahvali Kaminskom koji je uhvatio loptu nakon Panterovog prethodnog promašaja za tri.

Crno-beli vode 72:65 na 37 sekundi pre kraja.

20:30

39' Trojka Ferela!

Gosti prilaze na samo četiri poena minusa, posle nove trojke Jogija Ferela - 65:69. Sam u ćošku ostao je plej Budućnosti, nije bilo greške u šutu. Rajt mu je omogućio takvu poziciju.

Gledamo dramu pravo niotkuda?

20:26

38' Problem za Partizan

Serija Budućnosti 5:0. Trojku je pogodio Ferel, Makondu autoritativno zakucao u kontri i Budućnost se primakla na 69:62 na dva minuta pre kraja.

Neubedljiva partija Partizana u poslednjih nekoliko minuta.

Da li sledi neizvestan finiš?

20:23

37' Pet trojki Ledeja

Pogodio je novi šut van linije 6,75 metara Ledej, za mirnih +12 Partizana. Promašio je potom naredni pokušaj za tri, otvoren.

Između toga Kamenjaš je doneo lake pone gostima, a Avramović njegovim 9 poenom obezbedio crno-belima sigurnih 69:57.

Žalekj zove tajm-aut na tačno tri minuta pre kraja.

20:18

35' Nervoza, malo prave košarke

Poslednja deonica protiče u znaku stalnih sudijskih seckanja igre, opravdano istina. Malo tečne igre i malo poena u ovom periodu meča - 5:6 za goste.

Džons i Ferel su vezali poene i vratili Budućnost posle dugo vremena na jednocifren minus (64:55).

20:11

Borba u Areni
Starsport

20:11

32' Trojka Ledeja, četvrta

Važni poeni Ledeja, za mirniji tok meča po crno-bele. Makondu pogađa za Budućnost koja generalno teško dolazi do poena.

I dalje sigurna prednost Beograđana (62:51).

20:04

30' Naneli!

Ovo je trebalo Partizanu - trojka!

Gosti su bili u naletu, serijom 7:0 sveli su minus na devet poena pred sam kraj treće četvrtine, ali pred poslednjih deset minuta biće u zaostatku od 12 poena.

Naneli je pogodio trojku u poslednjoj sekundi, Kaminski piše asistenciju.

20:00

28' Serija Budućnosti 6:0

Dekoncentrisana partija Partizana sada, koriste to gosti i serijom 6:0 smanjuju minus (56:46). Slavković, Pol i Popović su kreirali nalet gostiju, posle čega je Obradović zvao svoje igrače na predah i "ribanje".

"Poštujte svaku loptu, poštujte svaku loptu", vikao je Obradovića na svoje igrače tokom tajm-auta.

19:53

27' Kaminski jedini "dvocifren"

Do sada 13 poena za centra Partizana, sjano ga prati Smit koji je potpuno preuzeo ulogu prvog plejmejkera od Avramovića.

Devet poena za njega, drugi je najkorisniji igrač Partizana posle Kaminskog.

Kod gostiju Kamenjaš najefikasniji sa 10 poena.

19:43

25' Evroliga vs. Evrokup razlika

Jasna je iz minuta u minut razlika u kvalitetu dva tima, evroligaša i onog koji igra na nižem evropskom stepeniku, u Evrokupu.

Raste prednost Beograđama, gotovo rutinski je Partizan stigao do +18 (50:32). Razigrao se Panter, pogodio pre toga Smit...

19:40

22' Trojka Smailagića

Ostavio je Džons samog Samilagića i stiže kazna - trojka danas odličnog i preciznog krilnog centra crno-belih.

Partizan vodi 5:2 u trećoj deonici, ukupno je uvećao prednost koja sada iznosi 46:31.

19:25

Smailagićeva završnica

19:22

Poluvreme

Lepim flouterom uz zvuk sirene Rajt je postavio konačan rezultat prvog poluvremena (41:29). PRethodno, Partizan je preko Kabokla (zakucavanje) imao i najveću prednost na meču (+14).

Svedočimo punoj kontroli domaćeg tima u prvom poluvremenu.

19:17

20' Kriza Podgoričana – Partizan na +12

Od drugog tajm-auta Obradovića igra Partizana deluje tečno, efikasno i poletno - domaći prave seriju i stižu do maksimalnih danas 39:27.

Smailagić je dao brzih pet poena, u kontri je pogodio i Naneli, i sve to nakon još jedne u nizu grešaka i promašaja iz teške pozicije gostiju.

19:16

Prodor, ulaz i zakucavanje Kaminskog

19:11

18' Reakcija

Posle dugo vremena pogađaju crno-beli iz igre, odmah nakon tajm-auta Obradovića. Poentirao je Smit, na drugoj strani stiže odgovor Kamenjaša, a seriju poena nastavlja Smailagić - imaće i dodatno bacanje krilni centar domaćih.

Pogađa. Partizan vodi 35:25.

19:09

17' Nestvarno loša četvrtina Partizana

Crno-beli i dalje na samo dva poena u drugoj deonici?!

Jedini strelac je Aravmović. Pre i psoel toga serija grešaka Obradovićevog tima. Poslednju je napravio Panter, izgubio je loptu, a Mekgi kaznio trojkom (29:23).

Obradović za kratko vreme zove i drugi tajm-aut.

19:04

14' Haotična igra

Obostrano neefikasno i nepovezano se igra u drugoj deonici - Partizan je postigao samo dva poena za gotovo pet minuta.

Avramović je jeini strelac u 2/4.

Gosti su tek nešto bolji, od njih četiri poena u drugoj deonici (29:20).

18:55

10' Avramović u elementu

Serija Partizana, tačnije serija Avramovića 5:0 koji je pogodio za tri potom iskoristio oba penala u poslednjoj sekundi prve deonice.

Za samo četiri minuta u igri Avramović vrlo dobar: 5p, 2sk, 3as.

PArtizan siguran psoel deset minuta - 27:16.

18:48

9' Trojka Ledeja

Njome Partizan vraća prednost na svoju stranu. Uzvratio je Kamenjaš, ali je isti igrač potom pogrešio.

Kaminski kažnjava, njegov osmi poen, imaće i dodatno bacanje Amerikanac (18:14).

18:43

7' Preokret gostiju

Pet poena najopasnijeg igrača gostiju, poveo je goste trojkom nakon koje je usledila serija Budućnosti.

Vezali su poene potom Popović, ponovo Ferel, potom i Tanasković, za preokret gostiju - 12:11.

Na drugoj strani šest poena Kaminskog

18:41

Grobari klicali Duljaju
Starsport

18:34

3' Siguran start Partizana

Vode crno-beli u začetku meča 7:2.

Trojku je postigao Ledej, potom je poentirao i Doužer, za njim i Kaminski efektno, zakucavanjem. Slavković jedini strelac za Podgoričane.

17:57

Andrej Žakelj - očekivanja pred meč

"Očekujem osvežen, motivisan Partizan. I oni su imali vremena da se odmore i pripreme. Više volim da razmišljam o našim igračima, našem pristupu, koncentraciji, fokusu... Borba, želja i fokus odlučuju utakmicu. Prva utakmica u Beogradu protiv njih - tada smo se još tražili. Igrali smo na dosta dobrom nivou, a još bolje ovu poslednju. Analizirali smo poslednji meč, videli smo gde smo grešili, šta moramo da ispravimo. Detalji odlučuju u ovakvim utakmicama. I više radimo na detaljima, da ih popravimo. Ima nekih sitnih povreda, ali to je polufinale, još protiv Partizana. Mislim da će svi da stisnu zube, kakav god da je problem, i da igraju preko bola".

17:39

Međusobni mečevi u ABA ligi

Partizan i Budućnost do sada su odigrali 42 utakmic u regionalnom takmičenju, crno-beli su slavili 28 puta, a Podgoričani 14.

U Beogradu, na 21 meču ova dva tima, skor je 17:4 za Partizan.

17:36

Željko Obradović - izjava pred meč

"Igramo polufinalnu seriju protiv Budućnosti sa velikim respektom prema samoj ekipi. Imaju veliki kvalitet. Ono što bih želeo da naglasim ovom prilikom je da iako su nam veliki rivali, dolaze nam i veliki prijatelji. Takođe bih želeo da zamolim navijače Partizana da ih zaista na fer i sportski način dočekaju, da sve protekne u dobroj atmosferi. Mislim da je to ono što je potrebno AdmiralBet ABA ligi, a pre svega, svima nama koji smo iz Partizana. Želeo bih da svima pokažemo gostoprimstvo koje možemo da pružimo prema svakom protivniku i da se svako dobro oseća koda dođe u našu Arenu, i na kraju krajeva da se isključivo priča samo o košarci".