Stadion Partizana (Beograd)
Sudija: Nenad Minaković
Partizan i TSC će se do kraja sezone boriti za drugo mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Trenutno crno-beli imaju 70 bodova, dok im je večerašnji rival sada prišao na četiri boda zaostatka.
U Humskoj smo u prvih pola sata videli pravu "uspavanku". Toliku, da su se već čuli zvižduci sa polupraznih tribina u Humskoj.
Međutim, baš tada se meč "otvorio". Učinili su to gosti iz Bačke Palanke, koji su u 29. minutu, pravo niotkuda, došli do prednosti.
Kao da su igrači TSC-a "uspavali" rivala, a onda izveli vrlo lepu akciju po desnoj strani. Miloš Pantović je probio i poslužio Aleksandra Ćirkovića, a on je loptu zakucao u mrežu Aleksandra Jovanovića.
"Hladan tuš" za crno-bele brzo je "ugrejao" Bibars Natho, kapiten domaćeg tima na ovom susretu.
Dobio je idealnu poziciju za slobodan udarac sa oko 16 i po metara i poslao ga u same rašlje gola rivala.
Prelep udarac i gol izraelskog veziste.
Partizan: Jovanović - Antić, Kovačević, Stojković, Filipović - Ovusu (od 81. Janković), Kastiljo - Zahid, Natho, Goh (od 67. Kalulu) - Saldanja (od 76. Nikolić)
TSC: Ilić – Cvetković, Đorđević, Stojić, Petrović – Stanić, Pejić - Đakovac (od 71. Jovanović), Radin, Ćirković (od 90+1. Sos) – Pantović (od 90+8. Antonić).
Potom je TSC imao veliku priliku već u sledećem napadu, ali je Ćirković bio za centimetar "kratak" na dodavanje Pantovića.
Početkom drugog poluvremena je Partizan tražio penal, ali se ni sudija Minaković, ni VAR soba nisu oglasili.
Goh je glavom hteo da vrati loptu na peterac, ali je pogodio u ruku Nemanju Petrovića, bivšeg igrača Partizana. Nije dosuđeno ništa, ali je Petrović zbog toga bio na udaru domaće publike do kraja meča.
Kako je vreme odmicalo, Partizan se sve više povlačio, a TSC jurio pobedu po koju je i došao.
Pantović je imao veliku šansu u 61. minutu, ali je iz izgledne situacije pogodio prečku.
A onda, u 76. minutu su gosti iz Bačke Topole ponovo poveli, iz još jedne lepe akcije po strani.
Ovog puta išla je po levoj, odakle je Ifet Đakovac centrirao leve strane, a Saša Jovanović nadvisio sve defanzivce Partizana i glavom zakucao loptu u mrežu.
Partizan nije mnogo pritiskao u finišu, ali je u 84. minutu uspeo da zatrese mrežu. Učinio je to Denil Kastiljo, ali je odmah bila sumnjiva situacija.
VAR je skoro četiri minuta proveravao njegovu poziciju i na kraju procenio da je ipak bio u ofsajdu.
TSC je preživeo, a onda u nadoknadi od sedam minuta i odoleo Partizanu, te ga drugi put uzastopno savladao na njegovom stadionu u Humskoj.
Sva dešavanja iz Humske pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.
Završeno
18:31
Natho 35 – Ćirković 29, Jovanović 76
PAR
TSC
1
:
2
21:35
To je bilo sve iz Humske
Hvala što ste bili uz B92.sport.
21:31
Gotovo je u Humskoj
TSC je opet nokautirao Partizan u Humskoj.
Biće drame u borbi za Ligu šampiona.
21:30
Poništeni gol Partizana:
21:24
90' Igraće se još sedam minuta nadoknade
Dovoljno vremena za Partizan da izbegne poraz.
21:20
88' VAR poništio gol Partizana
Posle četiri minuta provere, ostaje 1:2 za TSC.
21:15
84' Partizan je postigao gol, ali...
Denil Kastiljo je postigao gol glavom, ali da li je bio u ofsajdu.
VAR će ovo proveriti...
21:14
Ovako je TSC ponovo poveo
21:12
80' Čarke pored klupe
Igor Duljaj je tražio crveni karton za jednog igrača TSC-a, ali ga je na kraju dobio jedan član stručnog štaba gostiju.
21:08
75' TSC ponovo vodi
Đakovac je centrirao sa leve strane, a Saša Jovanović nadvisio sve defanzivce Partizana i glavom zakucao loptu u mrežu.
Denver Nagetsi se očekuje da će ovog leta ponovo biti aktivni na tržištu , a Kem Džonson se pojavio kao potencijalni kandidat za trejd, ubrzo nakon što je stigao u Denver.
Mira Andrejeva je na pobedničkoj konferenciji za medije u Parizu istakla da joj je veliki uzor Rodžer Federer, iako je švajcarski as već godinama u penziji.
Srpski reprezentativac Alen Kujundžić osvojio je titulu svetskog šampiona u seniorskoj pojedinačnoj konkurenciji na prvenstvu sveta u kuglanju, koje je završeno 6. juna u austrijskom gradu Švac.
Komemoracija povodom smrti legendarnog sportskog novinara i komentatora Edin Avdić održana je u Sarajevu, a jedan od najemotivnijih trenutaka dogodio se tokom obraćanja Mirze Teletovića.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana imaju priliku da izjednače finalnu seriju ABA lige, ali i da naprave možda ključan korak ka šampionskom prstenu, kada u subotu od 18 časova gostuju ekipi Dubaija u drugom meču.
Apsolutni heroj Niksa bio je Džejlen Branson koji je ubacio 30 poena, a na drugoj strani je Viktor Vembanjama bio najefikasniji sa 26 poena i 12 skokova.
Brendan Grin i njegov studio PlayerUnknown Productions saopštili su da sprovode reorganizaciju poslovanja koja uključuje otpuštanje dela zaposlenih i obustavljanje razvoja igre Prologue: Go Wayback.
Komentari 160
Pogledaj komentare Pošalji komentar