Ponedeljak, 20.10.2014.

22:42

Primera: Joda šokirao Anoetu

Ekipa Hetafea savladala je Real Sosijedad 2:1 posle spektakularnog preokreta u nadoknadi vremena.

Domaćin je poveo na Anoeti osam minuta pre kraja golom Ervijasa, ali je Francuz Abdul Karim Joda šokirao San Sebastijan u završnici.

Prvo je izjednačio u 90. minutu, a onda u poslednjim trenucima meča, u četvrtom minutu nadoknade vremena doneo i pobedu gostima iz predgrađa Madrida.

Hetafe je zabeležio drugu pobedu u poslednj tri kola pa se popeo na desetu poziciju sa deset bodova iz osam mečeva, dok je Real Sosijedad i dalje pri dnu, nema pobedu već pet kola, pa je na pet bodova.

U zanimljivom meču na Anoeti Hetafe je prvi zapretio u 27. minutu preko Sarabije, ali je pogodio stativu. U narednih pet minuta Real Sosijedad je imao dve sjajne šanse, prvo je Kastro uzvratio Sarabiji stativom, da bi potom Surutisa gađao za malo iznad prečke.

Sosijedad je prvi zapretio u nastavku, Finbogason je dobro šutirao, ali je Guaita bio oprezan. Pet minuta kasnije Joda je pokušao sa ivice kaznenog, ali je i njego šut odbranio golman.

U 72. minutu Zubikari opet zaustavlja goste, ovaj put šut Mičela, da bi deset minuta kasnije njegov tim poveo. Karlos Vela je pronašao u šesnaestercu Pabla Ervijasa koji loptu šalje uz desnu stativu.

Očekivala se pobeda Baskijaca, ali su sve upropastili u poslednjim minutima. Joda je izjednačenje doneo nakon proigravanj Diavare u kazneni prostor, poslavši loptu u donji levi ugao, da bi Anoetu u potpunosti šokirao četiri minute kasnije nakon novog proigravanja u 16, ovaj put od Samira.