Fudbaleri Leganesa su ostvarili tek drugu pobedu u sezoni i to u 16. kolu.

Izvor: SV

Derbi
EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Ekipa koja je uoči ovog kola bila poslednjeplasirana sa svega šest osvojenih bodova iz 15 mečeva je na svom terenu savladala Seltu sa 3:2.

Tim iz Viga je propustio šansu da pobegne iz opasne zone i nalazi se na 18. poziciji na tabeli sa 13 bodova.

Domaći su poveli u 15. minutu posle sjajno izvedenog spobodnog udarca Oskara, a isti igrač je postigao još jedan prelep pogodak u 39. minutu.

U desetom minutu nastavka Kevin Rodriges je povisio prednost na 3:0, a potom su poraz ublažili Nestor Arauho, pogotkom u 64. minutu, te Jago Aspas u 81. minugu.

Svega minut kasnije je Aspas imao priliku i da izjedači, ali nije uspeo da savlada golmana Ivana Kueljara.

U duelu Valjadolida i Sosijedada nije bilo golova.