22:10

Vojvodina slavila kao domaćin u Bačkoj Palanci

Fudbaleri Vojvodine ostvarili su prvu pobedu u Linglong Superligi Srbije.

Izvor: Z.K.

Novosađani su na startu novog prvenstva kao domaćini na stadionu u Bačkoj Palanci savladali ekipu Mačve rezultatom 3:1.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu susreta, ali je zato u nastavku bilo veoma uzbudljivo i postignuta su četiri pogotka.

Vojvodina je povela u 50. minutu, posle asistencije Nikole Drinčića mrežu gostiju zatresao je Bojan Matić.

Isti fudbaler je samo minut kasnije duplirao prednost Novosađana, da bi u 79. minutu Mačva uspela da samnji na 2:1 pogotkom Aleksandra Stevanovića.

Ipak, u amom finišu, tačnije u nadoknadi vremena, Miodrag Gemović je otklonio sve dileme oko pobednika postigavši gol za 3:1.

Na Banovom brdu Čukarički je uspeo da dođe do sva tri boda protiv čvrste ekipe Napretka iz Kruševca, a strelac jedinog pogotka bio je Luka Stojanović u 42. minutu susreta.

Potpun preokret viđen je na susretu Mladosti iz Lučana i Radnika.

Gosti su u prvom delu imali prednost od 16. minutua zahvaljujući golu Zorana Danoskog, ali bodovi su ipak legli na konto Mladosti pošto su Predrag Pavlović u 71. minutu iz penala i Vladimir Radivojević u 88. bili strelci za domaćine.