Monterej ponovo šampion KONKAKAF-a

Fudbaleri Meksičkog Montereja osvojili su drugu godinu za redom titulu najboljeg tima Srednje i Severene Amerike i Karipskog arhipelaga (KONKAKAF).

Četvrtak, 26.04.2012.

13:10

Monterej je u revanšu poražen od zemljaka Santos Lagune 2:1, ali su do titule stigli pošto su u prvom duelu slavili sa 2:0.

Ekipa iz Meksika e ovom titulom obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo klubova sledećeg decembra u Japanu.

Santos Laguna je golovima Luduene i Peralta imala aktivan rezultat za produžetke sve do 82. minutu kada je Kardoso postigao ključan pogodak za Monterej i doneo mu titulu.

Meksički klubovi dominiraju takmičenjem za najbolju ekipu CONCACAF zone pošto su osvojili 13 od poslednjih 17 titula.

Poslednji put šampioni su dve godine za redom bili fudbaleri Pačuke koju su osvajali naslov prvaka 2007. i 2008.