Remi Udinezea i Juvea, Napoli gazi

Fudbaleri Udinezea i Juventusa igrali su bez golova u derbiju 16. kola italijanske Serije A.

Sreda, 21.12.2011.

19:59

U domaćem sastavu Dušan Basta je odigrao ceo meč, dok Miloša Krasića nije bilo ni na klupi Juventusa.

Ovim rezultatom najviše će biti zadovoljan šampion Milan koji je zadržao vođstvo na tabeli. Milan sada ima isti broj bodova kao i Juvantus, ali i bolju gol razliku. Ekipa Udinezea je treća sa dva boda manje.

Duel na stadionu Friuli bio je veoma kvalitetan, ali su falili golovi. Bufon sa jedne, odnosno Handanovič sa druge strane bili su na svom nivou, pa Di Natale, Matri, Pepe, Kvaljarela i Abdi nisu mogli da postignu gol.
U ostalim duelima 16. kola viđeno je puno golova. Inter, koji je igrao bez povređenog Dejana Stankovića, gubio je od Lečea, ali je na kraju slavio sa ubedljivih 4:1, a najubedljiviji je bio Napoli. Napolitanci su kod kuće razbili Đenou sa 6:1 uz dva gola Kavanija.

Izabranici Valtera Macarija su ceo posao na stadionu San Paulo završili u prvih 25 minuta, nakon kojih su vodili sa 3:0. Đenoa ni u jednom trenutku nije bila ravnopravan rival, a kod Napolitanaca se posebno istakao dvostruki strelac Edinson Kavani. Reprezentativac Srbije Boško Janković u 40. minutu je u ekipi Djenove zamenio Andreu Karaćola.
Solidnu partiju, nakon lošeg početka, pružio je milanski Inter koji je na svom terenu napravio preokret i savladao Leće sa 4:1. Raspoloženi u taboru neroazura bili su Dijego Milito, Esteban Kambijaso i Đampaolo Pacini.

Roma je u Bolonji zabeležila drugu pobedu zaredom u gostima i slavila sa 2:0. Pogotke za probudjenu "vučicu" postigli su Rodrigo Tadei i Pablo Osvaldo, a Bolonja je od 77. minuta igrala bez isključenog Danijelea Portanove.

Ekipa Lacija propustila je priliku da na svom terenu savlada Kjevo i približi se vodećima, a meč na "Olimpiku" završen je bez golova.