Rukometaši Kila i Raj-Nekar Levena poslednja su dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona.

Izvor: Nina Kolundžija

Nedelja, 04.04.2010.

21:41

"Zebre" su i u revanš meču savladale Kopenhagen, ovaj put rezultatom 29:23, dok su "lavovi" posle trijumfa u Španiji, pobedili Valjadolid i na svom terenu sa 37:33. U subotu su plasman među osam najboljih obezbedili Siudad Real, Barselona, Monpelje, Vesprem, Čehovski Medvedi i HSV Hamburg.

Kil se mučio sa Kopenhagenom u prvom poluvremenu, gubio je 9:6 u 14. minutu, ali je serijom 5:0 preokrenuo rezultat (11:9, 21. minut) i potom otišao na odmor sa golom prednosti. U nastvaku, domaći su uglavnom bili u vođstvu i utakmicu prelomili sredinom drugog poluvremena kada su imali i sedam golova viška. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Danijel Narcis sa sedam i Momir Ilić sa šest pogodaka.

Solidnu partiju u porazu Valjadolida od Rajn-Nekar Levena prikazao je Žikica Milosavljević koji je postigao četiri gola.

HSV Hamburg – Vive Targi Kielce 27:30 (prvi meč 30:24)
Barselona – Zagreb 36:33 (prvi meč 33:26)
Vesprem – Konstanca 27:26 (prvi meč 27:23)
Monpelje – Kolding 28:23 (prvi meč 26:26)
Siudad Real – Gorenje 36:31 (prvi meč 31:23)
Čehovski Medvedi – Real Ademar 29:25 (prvi meč 37:36)

Rajn-Nekar Leven – Valjadolid 37:33 (prvi meč 30:29)
Kil – Kopenhagen 29:23 (prvi meč 33:31)