Partizan – Zemun 1:0

Fudbaleri Partizana savladali su Zemun 1:0 (1:0) u Humskoj 1, u meču 19. kola Superlige Srbije.

Rikardo 27
  PAR   ZEM
  1 : 0
Kraj!
Pobeda Partizana 1:0, golom Rikarda Gomeša u 27. minutu.
92' Najbolja šansa u II poluvremenu
Odlična kombinacija Partizana, Tošić prolazi po desnoj strani, gura loptu u peterac, ali Milošević interveniše ispred Rikarda i verovatno sprečava gol.
82' Nove izmene
Poslednja promena u Zemunu je Somaeb umesto Mrkajića, dok u Partizanu Šćekić menja Ivanovića.
81' Opet golman uspešniji od Rikarda
Četvrti put na meču Milošević brani šut Rikarda Gomeša.
77' Odbrana ugrozila Partizan
Loša reakcija defanzivaca Partizana, prilikim jednog poprečnog dodavanja loptu su promašili i Valijente i Miletić, stiže do Vukadinovića koji iz solidne pozicije loše šutira pored gola.
73' Konačno šansa
Sjajna lopta za Rikarda koji beži čuvaru i šutira po zemlji, ali Milišević treći put brani udarac napadaču Partizana.
71' Menja i Mirković
Prva promena u Partizanu, ušao je Zoran Tošić, zamenio je Nikolića.
69' Druga izmena u Zemunu
Još jedna promena Đurđevića, izašao je Tomić, a ušao Kovačević. Ove izmene su jedina konkretna dešavanja u ovim trenucima.
65' Monotonija u Humskoj
Izuzetno dosadnih 20 minuta u drugom poluvremenu, bez ijedne konkretne kombinacije i akcije, Zemun ne može, Partizan kao da neće.
60' Prva izmena
Menja trener gostiju Đurđević, umesto Stojkovića ulazi Podunavac.
50' Stojković bez posla
Jedan od retkih šuteva Zemunaca ka golu Partizana, ali je Đalovićev udarac sa 20 metara otišao daleko preko gola.
48' Rikardo leđima
Partizan preti iz prekida, dobar centaršut Zakarića iz kornera, Rikardo skače, ali uspeva samo leđima da okrzne loptu.
Počelo je II poluvreme
44' Snažno, ali neprecizno
Okušao je Zakarić svoj šut sa distance, snažno je gađao sa 20 metara, ali lopta odlazi preko gola.
Kraj I poluvremena
Dominacija Partizana i minimalno vođstvo sjajnim golom Rikarda Gomeša. Osmim u Superligi ove sezone.

40' Partizan kontroliše ritam
Partizan u potpunosti diktira ritam meča u Humskoj, vrlo konkretne i često opasne akcije crno-belih.

Gol Rikarda Gomeša
Superliga – 19. kolo:
Mladost Lučani – Dinamo Vranje 2:0 (1:0)
Pejović 35p, Radivojević 75
Napredak – Proleter 1:1 (1:0)
Vulić 41p – Tanasin 58
Radnik Surdulica – Rad 1:0 (1:0)
Pantelić 37
Spartak Subotica – Crvena zvezda 1:3 (0:2)
Rikardo 27
30' Pantić upropastio priliku
Lepa akcija Partizana po levoj strani, Pantić je imao dovoljno i prostora i vremena da servira saigračim gol šansu, ali je loptu poslao napamet pravo u noge protivničkom igraču.
27' GOOOOOL!
Partizan vodi 1:0!

Treća je bila sreća za napadača Partizana. Nakon centaršuta Miletića sa desne strane, Rikardo Gomeš hvata fantastičan volej i zakucava loptu u donji desni ugao.
25' Zamalo
Možda i najbolja šansa za Partizan do sada, nakon centaršuta Miletića sa desne strane, Zakarić odlično skače, ali lopta odlazi za malo pored stative. Pritom, Zakarić je verovatno sprečio da lopta stigne do Ivanovića koji je bio u mnogo boljoj poziciji.
23' Opet Rikardo, opet ništa
Nakon nekoliko mirnih minuta nova gol šansa za Partizan, ponovo je šutirao Rikardo, ovaj put je plasirao loptu u donji desni ugao sa ivice kaznenog prostora, ali opet brani Milošević paradom.
Prazne tribine u Humskoj

16' Sjajna odbrana Miloševića
Odlična lopta Pantića za Rikarda na 7-8 metara, on se oslobađa čuvara i šutira iz okreta, ali sjajno brani Milošević i sprečava vođstvo Partizana.
13' Očajan šut Pantića
Slobodan udarac za Partizan u opasnoj zoni, iskosa sa leve strane sa ivice kaznenog prostora, ali je Pantić očajno izveo prekid.
12' Partizan tražio penal
Centaršut Zakarića u peterac, a posle šuta Rikarda glavom lopta pogađa u rame igrača Zemuna. Crno-beli traže penal, ali sudija odmahuje rukom.
10' Stojković morao da reaguje
Odlična kontra Zemuna, Vukadinović je imao previše prostora na levoj strani, šutira snažno levom nogom u donji desni ugao, ali Stojković brani vrhovima prstiju.
3' Preti i Partizan
Ivanović prvi preti golu Zemuna, ali je njegov udarac nakon dobrog centaršuta izblokiran.
2' Slobodnja za Zemun
Tomić šutira sa oko 18 metara, ali pogađa živi zid.
Počeo je meč u Humskoj
Treća sreća za Zemunce?
Ovo je već treći susret dva tima ove sezone, međutim, prvi u Humskoj. Partizan je dobio oba gostovanja u Gornjoj varoši, minimalnim rezultatom u Superligi, a 2:0 u Kupu krajem oktobra.