Bajer Leverkuzen – Atletiko Madrid 2:1 (1:0)

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena sa 2:1 pobedili su madridski Atletiko i upisali prvu pobedu u Ligi šampiona.

Neverovatno!
Šahtjor je uspeo za 4 minuta u nadoknadi vremena da postigne dva gola i posle nečega što je delovalo kao sigurna pobeda Dinama, videli smo podeli bodova.
94' Morata!
Alvaro Morata je sačuvao obraz Madriđana postigavši gol u 4. minutu sudijske nadoknade
89' I treći gol Dinama!
Ademi se upisao u strelce pred sam kraj susreta, Dinamo Zagreb ima ubedljivih 3:1 nad Šahtjorom pred svojim navijačima
83' GOoooooooooooooool
Dinamo Zagreb vodi! Ivanušec je postigao pogodak za hrvatski tim, gol koji ih stavlja na poziciju broj dva iza Mančester sitija
74' Crveni karton za Moroa, 79' Kao i za Marlosa
73' Moraeš u prilici – ništa
Pokušao je da pošalje loptu u donji desni ugao, ali je golman Dinamo Zagreba bio spreman na ovako nešto i ukrotio njegov šut.
70' Usporio je tempo
Posle zaista haotičnih prvih 45 minuta, gde smo videli veliki broj golova, fudbaleri Leverkuzena rano su poveli sa 2:0 protiv Atletiko Madrida i osim Totenhema u Beogradu niko više nije postigao gol
65' Šahtjor pritiska Dinamo
Gosti su se opustili i igraju sve bolje i bolje, pa su tako "sabili" Dinamo u svoj šesnaesterac koji samo pokušava da se odbrani od naleta ekipe iz Donjecka
59' Kolosalna šansa za Dinamo, Leovac pogađa prečku
Projurio je Leovac po levom boku, dobio sjajan pas u pravo vreme i pokušao je da pošalje loptu u desni ugao, ali nije imao sreće pošto je pogodio prečku i rezultat je ostao nepromenjen uz "more uzdaha" zagrebačke publike.
57' Kakva šansa za Šahtjor
Marlos je imao priliku da iz kontra napada "reši" Dinamo Zagreb, ali je njegov udarac bio veoma neprecizan pošto je bio bliži korner zastavici nego golu.
55' Gooooooooooool!
Kevin Foland je matirao Jana Oblaka i doneo svom timu veliku prednost od 2:0
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
44' Lodi prebacio "stadion"
Napravio je Lodi nekoliko dobrih driblinga, ušao u gol šansu, ali je na kraju njegov šut otišao visoko preko gola i ostaje Leverkuzen 1, Atletiko 0
41' Gooooooooool
Tomas Parti je želeo da glavom izbaci loptu u korner, ali je umesto toga lobovao Jana Oblaka i Bajer vodi sa 1:0 od 41. minuta
38' Haverc pogađa prečku!
Kai Haverc je šutirao iz daljine, lopta je "očešala" Dijega Kostu po glavi i pogodila prečku. Umalo da Bajer povede
39' Velika prilika za Real
Marselo je pokušao da se upiše u strelce posle dve asistencije, ali je njegov udarac uspeo da odbrani golman Galate
35' Jedino u Nemačkoj bez golova
Sjajno veče u Ligi šampiona je pred nama, golovi "pljušte" na stadionima širom Evrope, a jedino je "suša" u Leverkuzenu, gde iako nema golova, možemo videti veliki broj prilika na obe strane. Leverkuzen je možda i imao ozbiljnije prilike od Atletika, ali su njihovi pokušaji uglavnom bili vrlo neprecizni
Gol u Beogradu – Totenhem vodi
O dešavanjima na toj utakmici možete čitati OVDE.
30' Opao tempo u Leverkuzenu, Real "stao" na 3
Posle vrlo dinamičnog početka, imamo malo zatišje posle pola sata fudbala u Ligi šampiona. Real Madrid vodi sa 3:0 nakon "blickriga", Dinamo Zagreb i Šahtjor Donjeck igraju egal meč sa 1:1 rezultatom, dok golova u Leverkuzenu, bar za sada, nema
25' GOooooool!
Dinamo Zagreb preko Petkovića stiže do izjednačenja u 25. minutu utakmice. Za to vreme se šanse u Leverkuzenu nižu na obe strane, ali mreže miruju
20' Kakva šansa za Leverkuzen!
Kevin Foland se sjajno ubacio po sredini, dobio pravovremeni pas od Kaija Haverca, ali je kapiten Bajera šutirao pravo u Jana Oblaka, za koga je ovo bio lak posao.
18' Opasna kontra Leverkuzena
Kai Haverc je pojurio po levom boku, ali mu je lopta pobegla i čitav napad je propao. Za sada je Atletiko Madrid bio opasniji protivnik, sa više šansi i nekoliko kvalietnih "pretnji"
14' Penal za Real, Ramos siguran
Real Madrid je postigao i 3. pogodak za 14 minuta na "Santiago Bernabeu", ovoga puta sa bele tačke je precizan bio Serhio Ramos.
14' Gol u Zagrebu!
Šahtjor je poveo protiv Dinama posle 14 minuta igre u prvom poluvremenu zahvaljujući sjajnoj aasistenciji Moraeša ka Alanu Patriku u kaznenom prostoru i rezultat je 0:1
7' Goooooooooooool
Ponovo isti dvojac i ponovo gol za Real. Nema ni 10 minuta igra u Madridu, a Real već vodi sa 2:0 golovima Rodriga na asistencije Marsela
4' Goooooooooooooooool
Rodrigo je glavom već u 4. minutu na asistenciju Marsela doneo vođstvo Realu
1' Počele su utakmice!