Košarka 165

26.4.2024.

6:36

Jokićev flert sa tripl-dablom za agoniju Lejkersa! VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Los Anđeles Lejkerse 112:105, te sada vode 3-0 u prvoj rundi plej-ofa Zapada.

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić
Profimedia

Aktuelni šampioni odigrali su sjajnu utakmicu i došli su nadomak plasman u drugu rundu Zapadne konferencije.

Nikola Jokić odigrao je veoma dobru utakmicu koju je završio sa 24 poena, 15 skokova i devet asistencija. Jokić je iz igre šutirao 9/13, a sa linije za slobodna bacanja 6/7.

Pored Jokića, čak trojica igrača Denvera imalo je najmanje 20 poena – Gordon je postigao 29, Marej 22, a Porter junior 20 poena.

U poraženom timu, Dejvis je postigao 33 poena, uz 15 skokova, dok je Džejms imao 26 poena i devet asistencija. Potpuno je podbacio Dianđelo Rasel koji je meč završio sa nula poena.

Naredna utakmica igra se u noći između subote i nedelje u 2.30.

Tada će Denver imati šansu da završi seriju i plasira se u polufinale Zapada.

Prvo poluvreme između Lejkersa i Nagetsa izgledalo je slično kao što je to slučaj bio u prve dve utakmice ove serije.

Prednost je bila na strani tima iz Los Anđelesa, ali se Denver držao i bio na pristojnom zaostatku.

Sofascore

U dva navrata ekipa Darvina Hema je imala dvocifrenu prednost, ali aktuelni šampioni su uvek imali odgovor i sa solidnom igrom, ništa spektakularno, su se držali u egalu.

Denver ni u jednom trenutku tokom prvog poluvremena nije imao prednost. Jokić je, kao i cela ekipa, bio solidan i na poluvremenu je bio na 11 poena.

Nagetsi su spremno ušli u treću četvrtinu, od prvog poseda se videlo da su maksimalno fokusirani i tako su odigrali ovaj kvartal.

Jokić čak i nije preterano dominirao, timski je Denver odigrao sjajno i gotovo svako je dao doprinos. Kada je to slučaj, onda je Denver gotovo nepobediv.

Jokić se krajem deonice uključio i poenterski, te su Nagetsi u poslednju četvrtinu ušli sa +8, a Nikola je imao 16 poena, 11 skokova i osam asistencija.

Denver je u poslednjem kvartalu odradio rutinski posao. Prvo su bili odlični bez Jokića na parketu, a zatim su nastavili u istom ritmu kada se dvostruki MVP vratio na teren.

Lejkersi nisu delovali kao ekipa koja veruje u pobedu i za to su apsolutno zaslužni gosti iz Kolorada.

Na kraju i više nego rutinska pobeda aktuelni šampiona, 105:112.

06:34

48' Denver će povesti 3-0!

Do kraja je ostalo 33 sekunde, a Nagetsi imaju +9, 98:107.

Odužio se kraj... Lejkersi poentiraju iz igre, Nagetsi sa penala... ali pobednik se zna.

06:28

47' Poslednja dva minuta

Ostin Rivs je smanjio na -11, ali zatim Jokić poentira, 93:106.

06:19

45' Denver pred pobedom!

Nagetsi imaju +12, a do kraja je ostalo manje od četiri minuta. Tajm-aut Majk Meloun.

Nagetsi nisu poentirali posle tajm-auta. Prins je promašio trojku.

Novi tajm-aut.

Koš Nikola Jokića, 89:103!

06:18

43' Poentira Jokića

Sjajno je utrčao i lagano poentirao u reketu, 89:99. Lejkersi nisu uspeli da realizuju napad, ali nisu ni Nagetsi.

Srećom, Dianđelo Rasel igra katastrofalnu utakmicu.

06:11

42' Težak šut Portera juniora

I pogađa ga MPJ! Nagetsi su na +11, 86:97. Izgubljena lopta za Lebrona i tajm-aut.

Džejms pogađa trojku za -8, 89:97.

06:07

40' Nagetsi održavaju prednost

Ekipa Majkla Melouna održava prednost bez Jokića na parketu, 81:93. Poentirao je Porter junior.

Trojka Prinsa za -9, 84:93.

06:06

06:04

38' Počela je poslednja četvrtina

Pejton Votson poentira sa poludistance, 77:87.

Dinvidi uzvraća na drugoj strani, 77:89. Porter junior pogađa za +10, 79:89.

06:01

Počinje četvrta četvrtina.

05:59

05:59

36' Kraj treče četvrtine

Nikola Jokić ima 16 poena, 11 skokova i osam asistencija.

Nagetsi su treću četvrtinu dobili 34:22.

05:56

34' Jokić poentira uz faul!

Srpski košarkaš uhvatio je loptu u napadu, nakon čega je pogodio uz faul Lebrona Džejmsa. Jokić je ubacio i dodatno slobodno bacanje, 69:78.

Trojka Redžija Džeksona, 69:81.

Vinsent smanjuje na -10, 71:81.

05:53

32' Dejvis drži Lejkerse u igri

Kej-Si-Pi poentira posle uručenja, 63:73.

Dejvis smanjuje na -8, a potom i na -6, 67:73.

05:50

30' Sjajna igra Nagetsa!

Tajm-aut Darvina Hema posle novih poena Denvera iz kontranapada, 61:69!

Dejvis poentira posle tajm-auta, 63:69.

05:47

05:47

29' Gordon raspoložen

Asistencija Portera juniora za Gordona, 61:64.

Dejvis je izgubio loptu, nakon čega Kej-Si-Pi nije uspeo da pogodi trojku. Denver posle ofanzivnog skoka pogađa trojku, Marej je precizan, 61:67.

05:39

27' Treći faul Jokića

Jokić je faulirao Dejvisa, što Meloun čelendžom želi da proveri. Idemo na još jedan tajm-aut.

Ništa od čelendža, koš Dejvisa i treći faul Jokića, 59:58.

Marej je promašio flouter.

05:37

26' Sjajna igra Denvera!

Nagetsi su odlično otvorili drugo poluvreme, te Darvin Hem traži tajm-aut.

Trojku je postigao MPJ, 55:58.

05:21

25' Počelo je drugo poluvreme

Poenima Džamala Mareja sa jedne i Ostina Rivsa sa druge strane, 55:51.

Porter junior je ubacio oba slobodna bacanja, 55:53.

05:20

05:12

24' Poslednji minut prvog poluvremena

Marej nije uspeo da poentira, nakon čega je Rivs fauliran prilikom zakucavanja. Pogodio je oba slobodna, 53:45.

Marej je ubacio dva penala, 53:47.

Eron Gordon poentira na isteku prvog poluvremena za kraj prvog poluvremena, 53:49.

05:06

22' Nagetsi u ritmu

Serija Denver Nagetsa, 6:0! Jokić poentira posle asistencije Gordona, 47:43. Tajm-aut Hem.

Dejvis pogađa na asistenciju Lebrona, 49:43.

05:03

20' Lejkersi održavaju prednost

Lebron lako poentira u reketu, 45:37. Marej je izgubio loptu, posed je za Lejkerse.

Vinsent pogađa dvojku, 47:37.

05:02

18' Dobra odbrana Nagetsa

Votson je uradio dobar posao na Dejvisu. Na drugoj strani Redži Džekson poentira od tablu, 41:34.

04:58

04:56

16' Marej forsira i poentira

Posle ofanzivnog skoka pogađa, 37:30. Dobra odbrana Nagetsa, ali Holidej nije uspeo da pogodi trojku.

04:52

14' Počela je druga deonica

Rivs je poentirao za +12, a zatim je Gordon smanjio na -10, 37:27.

Gordon i Braun nisu uspeli da pogode na obruču.

04:47

12' Kraj prve četvrtine

Dvocifrena prednost Los Anđeles Lejkersa!

Jokić ima devet poena, četiri skoka i dve asistencije.

04:44

11' Jokić poentira uz faul

Vinsent ga je faulirao, a Jokić zatim pogodio i dodatno slobodno bacanje, 29:23.

Sjajna rampa Pejtona Votsona. Dejvis zatim zakucava, 31:23. Tajm-aut.

04:42

10' Dvocifrena prednost Lejkersa

Dinvidi je pogodio oba slobodna bacanja za 27:17.

Jokić je promašio trojku, ali je u sledećem napadu Kej-Si-Pi pogodio, 27:20.

04:40

04:39

8' Lejkersi održavaju prednost

Eron Gordon poentira posle ofanzivnog skoka, 21:17.

Džejms polaže loptu u koš, 23:17.

04:32

7' Sjajan potez Jokića

Nikola posle sjajnog rolinga pogađa pored Dejvisa, 18:13. Tajm-aut Darvin Hem.

04:28

5' Prvi poeni za Jokića

Srpski košarkaš poentira sa linije za slobodna bacanja, 14:7.

Drugi faul Nikole Jokića, problem za Nagetse.

Jokić je ostao u igri i odmah asistirao, 16:9.

04:26

3' Prvi poeni za Nagetse

Trojka Majkla Portera juniora, 8:3. Dejvis je ubacio oba slobodna bacanja, 10:3.

Gordon smanjuje na -5, 10:5.

04:21

2' Sjajan start Lejkersa

Lebron Džejms zakucava u kontranapadu za 8:0. Tajm-aut Majk Meloun.

04:20

1' Prvi napad za Lejkerse

Koš Dejvisa na startu utakmice, 2:0. Na drugoj strani Marej i Gordon nisu uspeli da poentiraju, nakon čega je usledila kontra Lejkersa iz koje je Rivs promašio polaganje.