Isinbajeva se povlači kao šampionka

Ruska atletičarka Jelena Isinbajeva osvojila je zlatnu medalju u skoku motkom na prvenstvu sveta u Moskvi.

Utorak, 13.08.2013.

20:17

Najveća takmičarka svih vremena u toj disciplini oduševila je domaće navijače i trijumfovala rezultatom od 4,89 metara, što je njena treća titula na svetskim prvenstvima.

Dvostruka olimpijska šampionka i svetska rekorderka u skoku motkom prethodno je slavila 2005. u Helsinkiju i 2007. godine u Osaki.

Tridesetjednogodišnja Isinbajeva ranije je najavila da učešćem na svetskom prvenstvu u Moskvi završava karijeru.

Srebrnu i bronzanu medalju su osvojile Amerikanka Dženifer Sur i Kubanka Jarisli Silva skokovima od 4,82 metra.
Beta/AP Photo/Martin Meissner
Ukrajinka Gana Meljničenko osvojila je svoju prvu titulu šampionke sveta u sedmoboju.

Meljničenkova je zlatnu medalju osvojila sa ukupno 6.586 bodova.

Srebrna medalja pripala je Kanadjanki Brijani Iton, supruzi šampiona sveta u desetoboju Eštona Itona. Ona je imala samo 56 bodova manje od Ukrajinke, dok je bronzano odličje osvojila je Dafni Šipers iz Holandije sa 6.477 bodova.

Olimpijski šampion Robert Harting iz Nemačke osvojio je treći uzastopni naslov prvaka sveta u bacanju diska na Svetskom prvenstvu u Moskvi. Harting je disk bacio 69 metara i 11 centimetra.

Srebrnu medalju osvojio je Poljak Pjotr Malakovski (68,36), dok je bronza pripala Estoncu Gerdu Kanteru (65,19).

Amerikanac Lešon Merit povratio je titulu šampiona sveta u trci na 400 metara.

Merit je stazu pretrčao za 43 sekunde i 74 stotinke, što je ujedno i najbolje vreme ove sezone.

Amerikanac je osvojio titulu prvaka i u na Svetskom prvenstvu u Berlinu 2009. godine.

Srebrnu medalju osvojio je njegov zemljak Toni Mekvaj (44,40), dok je bronza pripala Lugelin Santos iz Dominikanske Republike (44,52).

Kirani Džejms iz Grenada, branilac titule iz Daegua 2011. i osvajač olimpijskog zlata u Londonu, trku je završio kao sedmi.