Spektakularan gol Masuakua – Vest Hem posle preokreta srušio Čelsi!

U prvoj utakmici 15. kola engleske Premijer lige Vest Hem je pobedio Čelsi posle preokreta u londonskom derbiju – 3:2 (1:2).

Izvor: SS

Subota, 04.12.2021.

15:24

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Ali nije delovalo da će biti tako na početku, pošto je Čelsi kontrolisao dešavanja na terenu od starta i to naplatio u 28. minutu kada je pogodio Tijago Silva.

Probudili su se "čekićari" i već u 40. minutu došli do penala koji je u izjednačenje pretvorio Manuel Lancini.

Međutim, do kraja poluvremena je Čelsi ponovo došao do prednosti jer je minut pre odlaska na odmor iz voleja pogodio ovog popodneva sjajni Mejson Maunt.

U nastavku se Vest Hem u potpunosti oslobodio i krenuo otresitije da pritiska favorizovanog rivala, a u 58. minutu stiglo je novo izjednačenje.

Strelac je bio Džerod Bouven koji je na lep način matirao Eduarda Mendija.

U 75. minutu je isti igrač propustio zlatnu šansu da donese preokret, ali je za milisekundu zakasnio na dodavanje Antonija sa desne strane.

Ipak, onda je došao 87. minut i spektakularan trenutak odluke.

Niko nije očekivao da će Artur Masuaku šutirati gotovo sa aut-linije sa leve strane, lopta je zakačila Loftus-Čika i ušla tik uz bližu stativu gola Mendija.