Ekipa Atletiko Madrida pobedila je Real Sosijedad sa 2:1 u 14. kolu LaLige.

Izvor: PT

Subota, 02.12.2017.

17:05

Getty Images

Izabranici Čolo Simeonea gubili su na poluvremenu sa 1:0, međutim u nastavku meča uspeli su da postignu dva gola i tako dođu do veoma važna tri boda.

Real Sosijedad poveo je u 29. minutu, kada je Vilijan Hose bio precizan sa bele tačke.

Jan Oblak je kasnio i srušio Ojarsabala unutar 16 metara. Loptu je uzeo Hose i sigurnim udarcem savladao golmana Atletiko Madrida.

"Jorgandžije" su imale priliku da izjednače u 37. minutu kada je Anhel Korea šutirao, ali je njegov pokušaj zaustavio Heronimo Ruli. Sa ovim rezultatom otišlo se na pauzu.

Atletiko je bio bolji u nastavku meča, međutim ni Sosijedad nije bez prilika. Ipak, Atletiko je uspeo da preokrene, prvo preko Felipea Luisa u 63. minutu, dok je preokret doneo Antoan Grizman u 88. minutu.

Madriđani sada imaju šest bodova manje od Barselone koja je odigrala nerešeno sa Seltom.

1. Barselona 14 11 3 0 36:7 36
2. Valensija 13 9 4 0 33:12 31
3. Atl. Madrid 14 8 6 0 23:7 30
4. Real Madrid 13 8 3 2 25:11 27
5. Sevilja 13 8 1 4 17:14 25
6. Viljarreal 13 6 3 4 21:15 21
7. Real Sosijedad 14 5 4 5 28:26 19
8. Selta Vigo 14 5 3 6 26:21 18