SP: Srbija – Argentina 28:22

Rukometaši Srbije savladali su Argentinu u drugom meču druge grupe Svetskog prvenstva rezultatom 28:22.

Dobro došli
Zajedno ćemo pratiti meč između Srbije i Argentine u meču drugog kola druge grupne faze Svetskog prvenstva.

Utakmica počinje u 15 časova i 30 minuta.
Kraj – 28:22
59‘ Nova najveća prednost – 28:20
Pogađa Kukić za +8.

Trijum je osiguran.
55‘ Lombardi najefikasniji – 25:19
Nakon skoro sedam minuta bez gola Argentine, krilo Lombardi vezuje dva gola i sada ima sedam ukupno.

Najefikasniji je akter susreta.
52‘ Prvi gol iz igre Radivojevića – 24:17
Pogađa Bogdan za svoj prvi iz igre, a šesti gol ukupno.

Najveća prednost Srbije do sada – +7.
48‘ Imaće šta da se zameri alžirskim sudijama
Ponajviše pivot Srbije Mijajlo Marsenić kojem je malo šta dosuđeno. Vuku ga konstantno Argentinci, ali se sudije ne oglašavaju.

Ipak, ne obraća pažnju na to Marsenić koji postiže gol za novu prednost od pet golova – 22:17.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

42‘ Srbija sve bolja – 19:13
Nema rešenje Argentina za Srbiju, pa će njihov selektor zatražitit tajm-aut.

Najveća prednost Srbije do sada nakon drugog gola Vanje Ilića na meču.

Protivnik ima samo tri gola u nastavku, a skoro je polovina drugog dela.
38‘ Gol preko celog terena – 17:13
Postiže ga golman Argentine, nakon što je Srbija izgubila loptu.

Hteli su "orlovi" da rizikuju igrajući bez golmana, ali to im se nije isplatilo. Lopta je stigla do Bara koji je uputio veoma precizan šut.
36‘ Prvi gol za Argentinu u nastavku
Precizan je bio Ramires iz sedmerca, ali na isti način je odmah uzvratio na drugoj strani Radivojević za 16:11.
33‘ Milosavljev odmah skida zicer – 15:10
Prvi golman Srbije zamenio je Cuparu i odmah pokazao o kakvom je čuvaru mreže reč.

Svojom odbranom je otvorio prostor za kontru koju koristi Vanja Ilić i postiže gol za novu najveću prednost.
32‘ Raste prednost Srbije – 14:10
Najveća do sada, četiri gola.

Još jednom je bio precizan iz sedmerca Bogdan Radivojević. On je najefikasniji sa četiir pogotka.
1‘ Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad za Argentinu, ali to ne koriste.

Kažnjava na drugoj strani talentovani Stefano Dodić za 13:10, najveću prednost Srbije.
Poluvreme – 12:10
Srbija na pauzu ide sa dva gola prednosti, ali daleko od toga da je blistala ekipa Tonija Đerone protiv slabijeg protivnika.
30‘ Nije se isplatilo kockanje Argentine – 12:10
Igrali su bez golmana, a to kažnjava Nemanja Ilić koji je zatresao nebranjenu mrežu.
29‘ Srbija ponovo vodi – 11:10
Koristimo igrača više i stižemo do vođstva pred kraj poluvremena.

Probija Borzaš i stiže do prvog gola.
28‘ Ne greši Bogdan – 10:10
Nije krilo Srbije omela ni duga pauza. Ne greši sa penala – 3/3.
28‘ Isključenja na sve strane
Zbog guranja su isključeni Marsenić za Srbiju i Dijego Simonet iz Argentine. Pre toga je isključen Pablo Simonet zbog saplitanja. Žuti karton za selektora Argentine.

Srbija će imati sedmerac, dugo tamo čeka da ga izvede Bogdan Radivojević. Alžirski arbitri sve komplikuju.
26‘ Siguran Radivojević još jednom – 9:9
Ne greši sa linije sedmerca desno krilo Srbije, nakon faula nad Marsenićem.
23‘ Ponovo vodi Argentina – 8:9
Kapiten Argentine Simonet postiže gol za novu prednost "gaučosa".

To je prvi gol na meču za najboljeg strelca u istoriji južnoameričke selekcije.
21‘ Srbija prekida post
Tri i po minuta je naša selekcija bila bez gola pre nego što je Kukić proigrao Pešmalbeka, a ovaj pogodio.

Šteta što je odmah stigao odgovor i na drugoj strani, pa je ponovo nerešeno – 8:8.
20‘ Lombardi pravi probleme – 7:7
Argentina koristi igrača više i stiže do izjednačenja.

Postiže ga Lombardi koji na svom kontu ima četiri golova, više od pola svoje selekcije.
18‘ Marsenić isključen
Moraće Srbija na dva minuta bez svog pivota. Frustriran je Marsenić odlukama sudija koje nisu videle povlačenje nad njim, nakon čega je odlučio da se revanšira na protivniku i skrivi prekršaj koji realno jeste za isključenje.
17‘ Ponovo dva gola prednosti – 7:5
Realizuje Bogdan Radivojević sedmerac za svoj prvi gol na meču.
15‘ Raste temperatura na terenu
Nekoliko sudijskih odluka protiv Pešmalbeka dovele su do porasta tenzija na terenu. Ne samo da se zaigralo brže i sa manje rezona, već se stiče utisak da bi sukob među igračima mogao da izbije svakog časa.

Za sada to "orlovi" bolje podnose. Lombardi je imao ogroman promašaj, nakon čega Orbović šutira ispod ruke i pogađa za novo vođstvo – 6:5.
13‘ Novo izjednačenje – 5:5
Promašio je Nemanja Ilić sedmerac i tako otvori put protivniku ka izjednačenju.

Koristi to Lombardi i postiže svoj drugi gol na meču.
11‘ Vorkapić!
Novi gol desnog krila Srbije, prvi put dva gola prednosti – 5:3.

Svemu je kumovala sjajna odbrana "orlova", Pešmalbek je otvorio kontrum dugo vukao loptu i u presudnom trenutku proigrava Vorkapića koji ne greši.
9‘ Preokret!
Ponovo vodi Srbija – 4:3.

Najpre sjajn pogodak Kukića nakon skok šuta, a onda i Vorkapić postiže gol. Navikli smo se na njega u drugim poluvremenima, ali nešto ranije kreće desno krilo koji je jedan od najkonstantijih u našem timu na ovom šampionatu.
6‘ Izjednačenje – 2:2
Odlaže Kukić loptu do Ilića i kreće da trči odmah nazad. Toliko je poverenje u kapitena Srbije.

Nemanja Ilić rešava tu situaciju u svoju korist i postiže prvi gol na meču.
4‘ Preokreće Argentina – 1:2
Pokušao je Orbović još jednom iz odlčne pozicije, ali brani golman "gaučosa".

Odmah se otvorila kontra protivnika, lopta je stigla do pivota Moskarijela, a ovaj ne promašuje.
3‘ Orbović pogađa – 1:0
Po neiskorišćen napad na obe strane na početku. Dugo je trajao napad Argentine, ali je Cupara odbranio oba šuta.

Na drugoj strani precizan srpski bek Orbović, koji je odigrao sjajno u prošlom meču protiv Norveške.
1‘ Meč je počeo
Prvi napad za Srbiju koja igra u crvenoj opremi. Argentinci u njima prepoznatljivoj kombinaciji.
Igrači su na terenu
U toku je intoniranje himni.

Meč počinje kroz par minuta.
Toni Đerona, selektor Srbije
"Mi moramo da damo 100 odsto u naredne dve utakmice. Svaki gol je bitan i dokle god postoje teorijske šanse, imamo èemu da se nadamo, ali i obavezu da završimo prvenstvo na najbolji moguæi naèin."