Imamo sve četvrtfinaliste Lige Evrope

Sve je spremno za finalni turnir u Kelnu, gde će se naći još Bazel i Vulverhempton.

Vulverhempton je uspeo da se odbrani.

Olimpijakos u finišu nije uspevao da dođe do prave šanse i eliminisan je iz Lige Evrope.

"Vukovi" će u četvrtfinalu igrati protiv španske Sevilje.
90+2' Olimpijakos pokušava, ali ne ide
Kraj na "Sent Jakob parku"
Bazel je u èetvrtfinalu ukupnim trijumfom u dvomeèu od 4:0.
Poveo je Bazel!
Fudbaleri Bazela su konačno potvrdili prolaz u četvrtfinale Lige Evrope.

Fabijan Frei je pogodio u 88. minutu i sada nema više nikakve dileme ko će ići u Keln na megdan Šahtjoru.
81' Najbolja šansa za Oli!
Centaršut je pogodio u glavu Hasana koji je sa pet metara tukao, ali je Rui Patrisio napravio izvanrednu odbranu i spasio je Vulvse
79' Već u sledećem napadu Olimpijakos je tražio penal
Fortunis je šutirao sa distance, a lopta je pogodila u ruku jednog defanzivca.

Međutim, ispostavilo se da je ruka bila uz telo i Marčinjak je pokazao da se igra nastavi.
79' Zicer za Vulvse da sve reše
Ba je napravio veliku grešku i vratio loptu do Dioga Žote.

On je imao samo golmana Alana ispred sebe, ali je on uspeo na vreme da istrči i dođe nekako do lopte.
75' Ustao je Vangelos Marinakis
Sve je manje vremena za Olimpijakos, pa se i vlasnik kluba unervozio.

EPA-EFE/PETER POWELL

EPA-EFE/GIAN EHRENZELLER

Photo by EPA-EFE/GIAN EHRENZELLER
67' Velika šansa za El Arabija
Fortunis je promešao odbranu Vulvsa i poslužio El Arabija.

On je iz prijema izbacio čuvara, a onda iz okreta šutirao.

Međutim, pogodio je svoju nogu i tako sam promenio pravac lopti koja je završila u gol-autu.
65' Na "Molinou" je mnogo zanimljivije
Jedan gol Olimpijakosa sve bi promenio.

Ima sasvim dovoljno vremena za to.

Mada, isto tako bi i gol Vulvsa verovatno rešio pitanje pobednika dvomeča.
Bazel sigurno odrađuje posao
Mreža Đorđa Nikolića miruje i to je Švajcarcima najbitnije.

Osim ukoliko se ne desi pravo čudo, njihov posao je gotovo završen.
52' Ranđelović uneo dosta živosti u igru Olimpijakosa
Olimpijakos igra konstantno na polovini engleskog tima.
Lazar Ranđelović je ušao u igru
Trener Olimpijakosa Pedro Martins pojačao je napad ubacivanjem brzonogog srpskog internacionalca.

Pored Srbina, na terenu je i iskusni vezista Konstatinos Fortunis.
46' Sa zakašnjenjem je nastavljen susret u Engleskoj
46' Nastavljen meč u Bazelu
Pauza i na "Molinou"
Bilo je četiri minuta nadoknade zbog povrede Kastra i dve VAR situacije.

Ali, igralo se dodatnih osam, pošto je u nadoknadi i Mutinjo dobio jak udarac.

Olimpijakos će u nastavku juriti jedan gol za produžetke, a dva bi ih odvela u četvrtfinale.
45+6' Žoao Mutinjo je potrešen
Izuzetno snažan udarac dobio je Portugalac i nekoliko minuta je bio na travi.

Ba je dobio žuti karton.
Poluvreme u Bazelu
Bez golova na "Sent Jakob parku", iako je bilo nekoliko šansi na obe strane.
42' Atrakcija u Vulverhemptonu
Himenes je pokušao šut sa 20-ak metara – rabonom.

Probao je izuzetno teškim šutem iza sopstvene noge, ali nije uspeo da ugrozi golmana grčkog tima.
31' Kostić umalo do gola
Srpski reprezentativac bio je u dobroj prilici, ali nije savladao sunarodnika na golu Bazela, Đorđa Nikolića.
Šutirao je u spoljni deo mreže
29' Umalo izjednačenje na "Molinou"
Olimpijakos je na momenat stigao do potpunog poravnanja rezultata u dvomeču sa Vulverhemptonom.

Medi Kamara je bio strelac gola koji je VAR proveravao nekoliko minuta.

Na kraju je sudija Simon Marčinjak procenio da je bilo milimetarskog ofsajda i rezultat ostaje 1:0.
25' i 26' Dve velike šanse za Bazel
U obe situacije našao se Silvan Vidmer, ali je Kevin Trap bio uspešniji.

Dve zaista velike prilike za domaćina
20' Preti Olimpijakos
Konstatinos Cimikas je pokušao sa distance šutem iz koraka, a Rui Patrisio je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.
18' Dobra prilika za Ajntraht
Kostić je centrirao iz slobodnog udarca, a Hintereger tukao glavom.

Ipak, lopta je otišla preko gola.
15' Ajntraht ofanzivniji
Iako imaju veliki zaostatak iz prvog meča, nemački tim krenuo je hrabro ka golu Bazela.
Dvojica Srba na "Sent Jakob parku"
Na golu Bazela je Đorđe Nikolić, a sa druge strane će pokušati da ga ugrozi Filip Kostić.
17' Hendikep za Vulvse
Džoni Kastro ne može da nastavi meč.

Umesto njega u igru ulazi Ruben Vinagre.
Lazar Ranđelović šansu čeka sa klupe
Srpski internacionalac nije u startnih 11 Olimpijakosa.
9' "Vukovi" već vode
Siguran izvođač najstrože kazne bio je Himenes.
7' Penal za Vulverhempton!
Krenuli su Englezi vrlo ofanzivno i to im se isplatilo.

Golman grčkog tima je oborio Podensa i sudija je pokazao na "belu tačku".
5' Penal za Vulverhempton!
1' Utakmice su počele!