Finale: Real Madrid – Anadolu Efes 57:58

Košarkaši Anadolu Efesa osvojili su Evroligu pobedivši Real Madrid u finalu rezultatom 58:57.

EFES JE PONOVO ŠAMPION EVROPE!

Larkin je promašio trojku za +4, ali se lopta izodbijala od nekoliko igrača u reketu i niko iz Reala nije uspeo da je uhvati, pa je vreme isteklo!
40' Novi faul...
Jabusele je iskoristio poslednji "mali" faul Reala. Larkin ga je probio, ovo je bilo na ivici faula pri šutu...

Još 17,2 sekunde do kraja.
40' Faul Jabuselea
Real ima još jedan "mali" faul. 27 sekundi do kraja, 14 za napad Efesa.
40' Ljulj!
Prodor do kraja, 57:58. Do kraja 44 sekunde.
40' Blokada Danstona nad Hangom
Lopta odlazi u aut, još 9 sekundi za napad Reala.
39' Plajs vraća loptu u koš!
Po poen Tavaresa i Kozera sa linije penala, a onda dug napad Efesa. Larkin ne pogađa otvorenu trojku, ali Singlton hvata skok. Onda i Micić promašuje, ali neverovatni Plajs opet kupi ofanzivni skok i pogađa.

55:58, novi tajm-aut. Do kraja 1.05.
38' Ide trojka Micića
Njegova četvrta večeras, 53:56!
38' Neverovatna trojka Deka!
Očajan napad Reala u kojem niko nije imao ideju završio se trojkom sa osam metara Gabrijela Deka – 53:53.
37' Plajs dominira!
Plajs beleži 15. poen, Jabusele promašuje šestu trojku večeras, a onda fenomenalna promena Micića kojom je prevario rivale, pa zatim pravovremen pas za Plajsa.

53:50 za Efes, tajm-aut Laso!
35' Trojka Ljulja
Real ponovo kažnjava Efes na skoku, ovog puta trojkom Ljulja. Idemo na pauzu, 50:49.
34' Poarije igra sjajno
I Plajs je sada dvocifren, pošto kupi promašaj Micića i ubacuje loptu u koš za 44:47.

Videli smo i prvi čelendž koji je potrošio Laso, jer nije bio u pravu za nesportski faul. Micić poklanja Ljulju dva bacanja, a zatom Poarije uništava Plajsa na obruču, a zatim iznuđuje i faul Singltona pri šutu.

Francuz vodi Real do izjednačenja, 47:47.
32' Preokret!
Obruči su se smanjili na početku četvrte četvrtine. Micić je rasplamsao atmosferu trojkom, zatim nije pogodio drugu, ali je u prenosu Singlton ukrao loptu i zakucao – 42:45!
30' Vrela atmosfera, kraj treće deonice
Posle nemilih scena Ded ne pogađa trojku, a onda Larkin umesto da dobije 2+1 dobija samo bacanja i promašuje oba.

To je to za 3/4 – Real vodi 42:40.
Ovo je epilog
Nesportski faul za Andersona i Poarijea pokazuje Lamonika. Potiru se faulovi u ovoj situaciji, idemo dalje.
Nervoza!
Rudi i Džejms Anderson u duelu. Španac se postavio, a Amerikanac ga bacio na parket u duelu. Zbog toga je Poarije prišao Andersonu i usledilo je unošenje u lice.

Sudije su prekinule meč i sada se konsultuju.
29' Vasa u seriji
Micić je bio izuzetno tih u prvih osam minuta treće deonice, a onda četiri poena u nizu.

Vasilije ima 17 poena, a Efes je u seriji od 9:2 – 42:40.
28' Festival promašaja
Konačno, posle mnogo promašaja na obe strane, ide jedna trojka, a pogađa je Plajs! Dobru odbranu igra Efes i Tavares pravi faul u napadu (40:36), pa se bude navijači Efesa, ili barem oni koji u hali podržavaju taj tim.

Buboa ne uspeva da produži seriju svog tima i sada je na 0/2 za tri poena. To ne kažnjava Jabusele, sada Real ne može ništa da pogodi – 40:36.
26' Hanga sjajan
Neće, neće, neće... I onda dalekometna trojka Hange. Larkin nastavlja da promašuje trojke (1/6), ali Real to ne kažnjava (40:31).

Hanga je sjajan i u odbrani i krade loptu Plajsu, ali nemački centar u narednom napadu poentira sa linije penala (40:33).
24' Dva i po minuta bez poena
Larkin se na prvi pogled odlično zaleće, ali ga stiže Tavares i udara mu blokadu. Na sreću po izabranike Ergina Atamana ni Real nije šuterski raspoložen, pa posle dva i po minuta bez poena ostaje 37:31.
22' Spor ritam u nastavku
Efes poprilično bezidejno počinje drugo poluvreme, pa im čak u prvom napadu ističe vreme za napad.

Dobra odbrana Reala utiče nato da prednost raste, posle poena Tavaresa i Abaldea, ali prve poene još od početka utakmice beleži Plajs – 37:31.
Počelo je drugo poluvreme
Izjave na poluvremenu
"Moramo da budemo bolji u skoku da bi imali više šansi. Moramo da budemi čvršći u odbrani", kaže Šejn Larkin.

"Moramo da nastavimo da napredujemo i da igramo još bolje ", kaže Valter Tavares.
20' Idemo na pauzu, vodi Real
Posle tajm-auta sledi po promašaj na obe strane, a onda druga trojka Rendolfa, ovog puta iz ćoška.

U poslednjem napadu Efesa videli smo promašaj Larkina.

Na poluvremenu: Real – Efes 34:29.
19' Vasa!
Ide trojka Micića, njegova druga za 13. poen. Tajm-aut zove Pablo Laso, 31:29.
18' Samo Larkin pogađa
Skoro četiri puna minuta Efes nije postigao poen, a to je munjevitim prodorom poparvio Larkin. Beležimo još jedan alej-up Reala, koji ponovo realizuje Poarije.

Larkin ponvo preuzima odgovornost i ponovo pogađa. On sad ima deset poena, rezultat je 31:26.
16' Efes u problemu
Singlton ne može nikako da pogodi iz desnog kornera, a Efes se nalazi u problemu jer Danston pravi treći faul i to pri poenima Kozera, koji povećava prednost Madriđana na 26:22.

Moerman šalje loptu u ruke Fernandesa, a zatim ide trojka Entonija Rendolfa – 29:22.
14' Potpuni egal
Najlepši potez večeras, sjajan alej-up Fernandesa za Poarijea (22:20). Mini-seriju Reala prekida Danston zakucavanjem posle pravovremenog pasa Larkina (22:22).
Micić je pronašao "šifru"
12' Vasa se razigrao
Micić sjajno završava na drugi obruč, Singlton kupi promašaj Buboe, dok na drugoj strani terena pored trojke Tejlora posle loše odbrane Efesa beležimo dva promašaja.

A zatim – ponovo Vasa. I to opet na drugi obruč – On ima deset poena, rezultat je 18:20.
10' Larkin se probudio!
Šejn Larkin dolazi na utakmicu! Trojka, pa prodor u maniru brzog voza pored nemobilnog Tavaresa za 2+1, kojim se smanjuje prednost "Kraljeva" na samo jedan poen.

Rudi ne pogađa trojku u poslednjem napadu, pa je posle prve četvrtine: 15:14.
9' Tavares > Efes
Micić nekako uspeva da nadmudri Tavaresa u reketu i beleži šesti poen, ali Tavares nastavlja da dominira u reketu. Ima 12 poena, više nego cela ekipa Efesa – 15:8.
Loša košarka u "Areni"
Real šutira 4/16, a Efes 2/9. Čak sedam šuteva više za Madriđane, uglavnom zbog više ofanzivnih skokova (6-1).
Obrisana Plajsova trojka, ipak je gazio
6' Micić pogodio trojku, Tavaresu se igra
Posle duže pauze novi poeni za turski tim dolaze preko Micića, koji pogađa izuzetno tešku trojku. Abalde drugi put promašuje večeras, a Plajs ne uspeva da ubaci drugu trojku.

Edi Tavares hvata svoj promašaj i beleži već 6. poen – 8:7.
4' Raspucani samo centri
Hanga postiže prve poene za Real, ali uzvraća Plajs i to trojkom (2:4).

Sa druge strane centar postiže poene iz reketa (Tavares), a onda nastavlja seriju, pa Real vodi sa 6:4.
2' Kakav početak...
2 minuta igre, 1 poen. Jedini postiže Micić sa linije penala, pa Efes vodi fudbalskim rezultatom – 0:1.