Četvrtak, 19.05.2022.

16:30

Micić odlučio dramu protiv Olimpijakosa – Efes je u finalu EL!

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Olimpijakos rezultatom 77:74 u prvom polufinalu Fajnal-fora Evrolige.

Izvor: LN

Autor: LN

Pedja Milosavljevic/Starsport

Efes je drugu godinu zaredom uspeo da se plasira u finale, gde će u subotu braniti titulu u beogradskoj "Areni" i pokušati da dođu do drugog trofeja EL u svojoj istoriji

Ekipa iz Istanbula do pobede je došla posle dramatične završnice, košem Vasilija Micića u poslednjim sekundama utakmice.

Olimpijakos je mnogo bolje ušao u utakmicu, a do prednosti su stigli dosta zahvaljujući tome što niko u Efesu nije bio raspoložen.

Trojka ni manje ni više nego Brajanta Danstona razmrdala je Efes, a pogotovo Larkina, koji je ušao u seriju.

Prednost Pirejaca se zatim brzo istopila i na kraju prve deonice bilo je 21:18.

Druga četvrtina počela je mini-serijama na obe strane, a Olimpijakos je u jednom trenutku ponovo uspeo da se blago "odlepi".

Na jednoj strani dominirao je Larkin u šutu, a na drugoj Hasan Martin u reketu, pa je viđen veliki egal.

Micić se razbudio tek krajem druge deonice sa pet poena u nizu, pa je na poluvremenu bilo 43:42 za Olimpijakos.

Početak treće deonice obeležila je šuterska rapsodija Efesa. Singlton, Larkin, a onda i sjajni Brajant, koji je vrhunski zamenio povređenog Simona u ovoj utakmici.

Otišao je turski tim na +11 u jednom trenutku, ali je usledio furiozan odgovor Grka – pred ulazak u poslednjih deset minuta bilo je samo tri razlike (63:66).

U četvrtoj četvrtini su se konačno stegle ruke igračima obe ekipe. Viđeno je jako malo poena, uz dosta faulova i izgubljenih lopti.

Praktično niko nije mogao ništa da pogodi, a promašivala su se i slobodna bacanja. Baš je dva veoma bitna promašio Micić na dva i po minuta do kraja.

U poslednji minut se ušlo sa +2 za Efes, a sve je mogao da odluči Moerman otvorenom trojkom. Promašio ju je, pa je Martin poentirao za 74:74 na 20 sekundi do kraja.

Trener Ataman je u poslednjem napadu sve prepustio Miciću. Lopta je u njegovim rukama bila tokom celog napada, da bi praktično uz zvuk sirene preko ruke Vokapa pogodio tešku trojku – za pobedu i veliko slavlje u njegovom Beogradu.

Meč-viner Micić je meč završio sa 15 poena (5/16 iz igre), šest skokova i devet asistencija.

Najefikasniji bio je Larkin sa 21 poenom i sedam asistencija, Brajant je ubacio 16, a Danston 12 poena.

Na drugoj strani Mekisik je imao 12 poena, dok su po 11 ubacili Slukas, Martin i Dorsi.

U finalu Evrolige će Efes igrati sa boljim iz okršaja Reala i Barselone, koji počinje u 21.00.

Uz B92.net ste mogli da ispratite sva najbitnija dešavanja putem našeg LIVE BLOG-a.