Poslednja verzija Windowsa započela je svoj pohod na tržište u oktobru 2009. godine i od tada nezaustavljivo pronalazi put do sve većeg broja korisnika. Tokom avgusta ove godine Windows 7 je po udelu prestigao Vistu, a kako nam sada objavljuju analitičari StatCountera, Windows 7 trenutno drži udeo od 25 posto.
Pre nešto više od mesec dana, Windows 7 proslavio je prvu godinu na tržištu, kada je ekipa Microsofta objavila da je do sada prodala nešto iznad 240 milionca licenci i da, do kraja godine, planira da isporuči oko 300 miliona licenci.
Brojka prodanih licenci definitivno će se povećati tokom ovog prazničnog perioda, s obzirom na to da će, prema predviđanjima, čak 93 posto prodatih računara biti isporučeno s tim operativnim sistemom.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 10
Pogledaj komentare