Subota, 12.04.2008.

19:36

Verder deklasirao Šalke

Fudbaleri Verdera iz Bremena ubedljivo su pobedili Šalke sa 5:1, u derbi utakmici 28. kola nemačkog fudbalskog šampionata, čime se domaći tim probio na drugo mesto na tabeli.

Domaći su poveli golom Franka Baumana u 19. minutu, a na 2:0 povisio je Bubakar Sanogo u 33. minutu. Prednost Verdera smanjio je Kevin Kuranji pogotkom u 42. minutu.

Markus Rozenberg je u 59. minutu "zelenima" ponovo doneo dva gola prednosti, a u 76. minutu četvrti pogodak za domaću ekipu postigao je Ivan Klasnić. Isti igrač je u 89. minutu postavio konačan rezultat.

Iznenađujući poraz doživeo je četvrtoplasirani Hamburg, koji je na svom terenu izgubio od poslednjeg Duizburga sa 1:0. Tri boda ekipi koja se bori za opstanak doneo je Ivica Grlić golom u 54. minutu.

Važnu pobedu u borbi za opstanak u Bundesligi zabeležila je Hanza iz Rostoka, koja je slavila na gostovanju Karlsrueu sa 2:1. Pobedonosni pogodak za Hanzu postigao je Fin Bartels u 84. minutu.

Berlinska Herta osvojila je bod na gostovanju ekipi Bohuma (1:1), dok je ekipa Energija u Kotbusu savladala Arminiju sa 2:1.

Verder Bremen - Šalke 5:1

U nedelju igraju Bajer Leverkuzen - Štutgart i Bajern Minhen - Borusija Dortmund. Susret između Nirnberga i Volfsburga u petak je prekinut zbog kiše u 45. minutu.

1. Bajern 27 16 9 2 47:16 57
2. Verder 28 15 5 8 60:40 50
3. Šalke 28 13 9 6 42:31 48
4. Hamburg 28 12 11 5 37:21 47
5. Štutgart 27 14 3 10 45:40 45
6. Bajer Leverkuzen 27 13 5 9 47:30 44
7. Volfsburg 27 12 7 8 45:38 43
8. Ajntraht Frankfurt 28 11 9 8 34:36 42