Kultura

Nedelja, 20.05.2012.

09:21

Sarajlije danas u Ateljeu 212

Na 3. festivalu pozorišne igre "Mucijevi dani" u Ateljeu 212 večeras 20. maja će na velikoj sceni gostovati Narodno pozorište iz Sarajeva sa predstavom "Hamlet u Mrduši Donjoj ili Hamlet zna što narod ne zna".

Izvor: Tanjug

Podrazumevana plava slika

Tekst poznatog hrvatskog autora Ive Brešana adaptirao je i režirao Sulejman Kupusović, koji je priču preneo u bosanski ambijent i fokusirao se na tamošnji mentalitet.

Prema njegovim rečima, ova komedija sa tragičnim elementima obračunava se sa nemoralom i licemerstvom koji nas okružuju.

Uloge igraju Josip Pejaković, Milan Pavlović, Mirsad Tuka, Saša Petrović, Amina Begović, Aldin Omerović, Alma Terzić i drugi.

Na maloj sceni "Petar Kralj" biće izvedena predstava "Ja sam vetar" u produkciji festivala Tvrđava teatar iz Smedereva.

U toj drami norveškog autora Juna Fosea, u režiji Stevana Bodrože, uloge igraju Milutin Milošević i Bojan Žirović.

Na festivalu "Mucijevi dani", koji se održava od 18. do 24. maja, učestvuje 12 domaćih i predstava iz regiona.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: